Condé Nast International і ТОВ «Медіа Група Україна» повідомили про відсторонення Ольги Сушко від посади головного редактора Vogue UA на час розслідування справи про плагіат.
«Ми категорично проти плагіату і починаємо внутрішнє розслідування, щоб прояснити всі обставини і деталі того, що сталося. На час розслідування Ольга Сушко буде відсторонена від посади головного редактора Vogue UA», – йдеться в заяві ТОВ «Медіа Група Україна», що належить Ринатові Ахметову, і видавничого дому Condé Nast International.
Учора «Телекритика» надіслала в прес-службу Condé Nast International офіційний запит з метою отримати коментар від керівництва медіакомпанії, але поки не отримала відповіді.
Напередодні в зарубіжному виданні з’явилася перша публікація про український «глянцевий скандал». Times Square Chronicles з посиланням на Telegam-канал «Киёв Фэшн Лавэз» опублікувало інформацію про факт плагіату Ольги Сушко. Статья обмежилася викладом сухих фактів, фотографіями сплагіачених текстів і повним перекладом листа-вибачення головного редактора Ольги Сушко.
Нагадаємо, на каналі «Киёв Фэшн Лавэз» пост про факт плагіату слова редактора з’явився вдень у суботу, 28 жовтня. Головред українського Vogue Ольга Сушко повністю скопіювала лист головного редактора Harper’s Bazaar Russia 12-річної давності. Тексти відрізняються лише в кількох місцях, деякі слова в Ольжиному листі просто прибрали, а також додали останній абзац, в якому Сушко говорить про зміст нового номера журналу. Пізніше Ольга Сушко написала пост у Facebook, в якому пояснила, що трапилося: через величезну кількість роботи, велику відповідальність і стрес, вона іноді доручала писати свої тексти позаштатному авторові, «з яким обговорювала контекст». Серед таких робіт виявилося і злощасне слово редактора, викрите на плагіаті. Цього автора, чиє ім’я не розголошується, Сушко вважала надійним і довіряла йому багато років.
Тим часом автори Telegram-каналу, який і звернув увагу громадськості на факти крадіжки інтелектуальної власності, продовжують (завдяки підписникам і своїм джерелам) знаходити все нові й нові тексти, в яких Ольга Сушко (або ж її загадкова помічниця) безсоромно копіювала чужі думки і видавала за свої. Наразі виявлено 10 прикладів сплагіачених текстів.
Фото: «Медіа Група Україна»