Уряд і парламент Британії виявилися нездатні домовитися про такі умови виходу, які влаштовували б і більшість у Палаті громад, і Євросоюз. Сьогодні, 29 березня, країна не отримає «свободу» і не вийде з ЄС.
Минулого тижня Європейський союз дав Британії відстрочку до 12 квітня, щоб вона за цей час терміново визначилася, на яких умовах і коли хоче виходити. Якщо визначитися не вийде, то 12 квітня може статися вихід Британії з ЄС без врегульованих відносин. Якщо тільки ЄС не погодиться дати нову відсрочку.
Водночас прем’єр-міністр Британії Тереза Мей пообіцяла в середу депутатам від своєї Консервативної партії, що скоро піде у відставку – але тільки якщо парламент все-таки ухвалить двічі провалену угоду про вихід із Євросоюзу.
Нагадаємо, 12 березня угода була відхилена більшістю в 149 голосів. Якщо угода відбудеться, то Британія вийде з ЄС 22 травня і почнеться перехідний період, протягом якого Сполучене Королівство збереже практично всі права і обов’язки члена Союзу, крім представництва і права голосу в центральних органах ЄС.
Сьогодні ж, 29 березня, прихильники Brexit планують відзначити цей знаковий день демонстраціями біля парламенту на знак протесту, що Brexit не відбувся вчасно, повідомляє CNN. Цієї п’ятниці депутати голосуватимуть лише за договір з ЄС про вихід, який стосується прав громадян і так званого «бекстопа» – захисного механізму, який запобігає утворенню суворого кордону між Ірландією і Північною Ірландією після Brexit. Політична декларація, яка стосується майбутніх відносин Британії і ЄС, не буде винесена на голосування.
Фото: Getty Images