Вежа на станції «Красна», яка розташована на вершині гори Кінець, біля села Красна Тячівського району Закарпатської області, більше не передає телевізійний сигнал. Компанія «Зеонбуд» не розмістила на ній цифрові передавачі. Міжнародний російськомовний телеканал «Настоящее время» підготував спеціальний репортаж про жителів села Красна та околиць, які залишилися без українського ТБ.
Веежа вважається однією з найбільш важкодоступних. Вона стоїть на висоті 1300 метрів. Сьогодні на ній немає передавачів українських телеканалів. З радіостанцій місцеві жителі можуть зловити тільки румунські та угорські. У селі проживає 3 тисячі людей. У результаті не всі селяни знають, що 31 березня – вибори президента. Тячівський район з населенням 170 тисяч осіб є другим найбільшим районом у області після Рахівського.
Місцеві жителі закидали листами Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з проханням вирішити ситуацію – в регуляторі розводять руками. Член Нацради Олександр Ільяшенко, відповідальний в регуляторі за перехід на ефірну «цифру», про «білу пляму» «Зеонбуду» знає, але не знає, коли провайдер добудує свою мережу.
Теперь у селі шириться інформація про закриття вежі. У матеріалі розповідається історія Володимира Золотника, який пропрацював на вежі 27 років, його батько працював там з моменту її відкриття понад півстоліття тому. У сім’ї п’ятеро чоловіків працює на станції «Красна». Щомісяця чоловіки, які обслуговують станцію, збирають рюкзак із продуктами і необхідними речами та вирушають на вершину гори. Через відключення аналога і можливого закриття вежі Володимир боїться втратити роботу.
Нагадаємо, Нацрада 13 грудня 2018-го ухвалила рішення звернутися до Українського державного центру радіочастот для обчислення додаткових частот для розширення багатоканальної телевізійної мережі МХ-1 компанії «Зеонбуд» в 41 населеному пункті. У списку вказано 8 населених пунктів Закарпатської області, села Красна в списку немає. У «Зеонбуді» навесні 2018 року на міжвідомчій робочій групі з переходу на ефірне цифрове телебачення погодилися з наявністю «білих плям» у їхньому покритті та пообіцяли до 1 січня 2019 року добудувати цифрову мережу першого мультиплексу МХ-1 в 47 населених пунктах у 19 областях Україна, але цього не сталося. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, в його формуванні брали участь, зокрема, телегрупи. «Зеонбуд» погодився витратити 93 млн гривень власних коштів – саме в цю суму провайдер оцінив вартість добудови мережі.
Фото: pexels