Політичне ток-шоу «Зворотний відлік» стартує 18 березня. Воно виходитиме тричі на тиждень – щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці. Попередній час виходу шоу – 18:30, одразу після новин. Ведучими проекту стануть ведуча «Еспресо» Мирослава Барчук і блогер та ведучий каналу ICTV Павло Казарін. Вони виступатимуть модераторами дискусії.
Ток-шоу створене в межах «Медійної програми в Україні», яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконує міжнародна організація Internews. Бюджет проекту не озвучується.
Проект виходитиме одночасно на всіх мовниках «Суспільного»: «UA:Перший», «UA:Культура», двадцяти чотирьох регіональних телеканалах суспільного мовника та «UA:Українське радіо» з коментарями радіоведучих. «Також уперше в історії в нас буде синхронний переклад у прямому ефірі (2,5 години) на кримськотатарську на телеканалі «UA:Крим». Також ви матимете змогу дивитися нас англійською (та, звісно, українською) на Youtube-каналі. На телебаченні – українською із сурдоперекладом», – розповіла генпродюсер «Суспільного» Тетяна Кисельчук.
У дебатах братимуть участь вісімнадцять топ-кандидатів на посаду президента. Вони матимуть змогу представити свої стратегії та відповісти на запитання експертів, політичних суперників і громадян. Запрошення одержать ті 18 кандидатів, які «матимуть найбільші рейтинги за версією провідних соціологічних служб». У кожен випуск буде запрошено по три кандидати, найближчі між собою за рейтингом.
«Формат дискусії – дебати з елементами шоу. Кандидати відповідатимуть на запитання ведучих, експертів, одне одного та від аудиторії, зокрема й зібрані журналістами Суспільного з усіх регіонів країни», – пояснює НСТУ. Згідно з правилами програми, якщо хтось із запланованої трійки кандидатів не приходить, то його час «згорає», а час ефіру скорочується.
У чому полягають «елементи шоу», не зазначається. Павло Казарін обіцяє мінімум «шоу»: «Амбіція цього проекту – зробити хорошу якісну розмову про політику, у якій буде максимум “ток” і мінімум “шоу”. Якщо доведеться пожертвувати хайпом на догоду змісту – що ж, значить, так тому й бути. Дебати між кандидатами нагадують боксерський матч, у якому роль ведучого на кшталт ролі рефері – стежити за таймінгом і тим, щоб суперники не били одне одного нижче пояса. Ми свідомо не хочемо влаштовувати реслінг – той самий, у якому рефері й сам за бажання може “наваляти” бійцям. Побажайте нам витримки – вона нам точно стане в пригоді».
Регіональні канали «Суспільного» безпосередньо беруть участь у створенні програми. Кожна регіональна філія в межах флешмобу «100 запитань кандидату в президенти» наразі записує відеозвернення від громадян з усієї країни. Кандидат у президенти зможе сам обрати регіон на інтерактивній карті та відповідатиме на запитання від його мешканців. Упродовж ефірів буде відкрите телефонне та онлайн-голосування, тому глядачі й слухачі зможуть підтримати того чи того кандидата.
«Суспільному» надаватиме фактологічний аналіз сказаного кандидатами під час прямого ефіру проект сайту Vox – Vox Check. Від ГО «Фундація Суспільність» буде організований кампус – майданчик, де студенти поставлять кандидатам запитання, які хвилюють молодь.
Фото НСТУ