Згідно з реформою авторського права ЗМІ в ЄС, що матеріал, який використовується повторно в соцмережах, Google, агрегаторах, ви будете зобов’язані заплатити винагороду.
Реформа була ухвалена 13 лютого 2019 року. Вона передбачає, що, крім винагороди ЗМІ, її повинні отримувати й автори або власники контенту, якщо їхні пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Це передусім стосується YouTube.
«Захист цифрового авторського права покладе край епосі Дикого Заходу в інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності та бізнес-моделям цифрового століття», – вважає Аксель Фосс (Axel Voss), європарламентарій від німецького Християнсько-демократичного союзу. Юлія Реда (Julia Reda), депутат Європарламенту від «Піратської партії» з таким твердженням незгодна: «Ця угода є небезпечною для дрібних видавництв, авторів і так само для інтернет-користувачів».
«Ця угода є небезпечною для дрібних видавництв, авторів і так само для інтернет-користувачів»
Нагадаємо, що обговорення врегулювання авторських прав у мережі триває вже 3 роки. Великі інтернет-компанії, такі як Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв’язку з тим, що низка його положень викликали критику фахівців.
Рішення ще не схвалили представники всіх країн-членів Європейського союзу і Європарламент. Агентство dpa зазначає, що процедури в таких випадках найчастіше формальні.
Нещодавно ми опублікували інтерв’ю з Аллою Шоріною, керуючим партнером експертно-комунікаційної групи «Імпульс», екс-генеральним директором медіахолдингу CO-OP Media, про тенденції в онлайн-ЗМІ.
Фото: Getty Images