Видання IndieWire поставило фільму оцінку C (по-нашому – трійку), назвавши його сумбурним (messy). «По ходу фільму є кілька моментів, в яких він примудряється намацати фокус і відобразити повною мірою жах того, що відбувається, але його нуарний сюжет підштовхує історію глибше в безодню змови, яка для нас є ще очевиднішою, ніж для Джонса. […] Голланд завжди вміла бачити в темряві, і не дивно, що «Містер Джонс» почувається впевненіше, коли переходить від натяків на жах до його безпосереднього зображення. Фільм перетворюється на промерзлий постапокаліптичний кошмар, коли Джонс пробирається в Україну (куди в’їзд іноземцям, як правило, був заборонений), і тікає від конвоїрів, щоб на власні очі побачити Голодомор. Ця частина фільму […] демонструє вражаюче тяжку картину рукотворного геноциду», – пише оглядач.
«Історія правдошукача і викривача радянської влади Гарета Джонса утримує увагу глядача, незважаючи на чергування сильних і слабких місць у цьому надто затягнутому байопіку від Агнешки Голланд», – резюмує Variety (фільм йде 2 години 20 хвилин. – Ред.). «Самовіддача Джеймса Нортона в ролі Джонса радує глядача навіть тоді, коли фільм стає зовсім непроникним; це, укупі зі грою Пітера Сарсгаарда і Ванесси Кірбі, що прославилася завдяки «Короні», в образах більш сумнівних московських кореспондентів, надає блису стрічці, яка в іншому зариває свій комерційний потенціал у землю».
«Натяки на нинішнє протистояння Росії і США читаються в перших діалогах фільму, де порівнюється деспотизм Гітлера та Сталіна. Але Голланд сягає справжніх вершин, показуючи кошмар тодішньої України, пекельну зимову зону бойових дій, де жорстокість і канібалізм – єдині способи залишитися в живих», – пише портал IonCinema, який загалом поставив фільму 3 зірки з 5.
«Спочатку фільм дивним чином нагадує “Третю людину, але до кінця стає більше схожим на “Серце пітьми”»
А ось суворий Пітер Бредшоу з The Guardian назвав фільм Агнешки Голланд «потужною драмою», удостоївши його 4 зірок із 5 можливих. «Спочатку фільм дивним чином нагадує “Третю людину” – Гарет Джонс виступає у ролі фігури а-ля Голлі Мартінс, письменника в незнайомому місті, який прибув туди на прохання людини, що обіцяла йому щось цікаве, і підозрілим чином більше не виходить на зв’язок. Але до кінця фільм стає більше схожим на “Серце пітьми”, – захоплюється критик. – У Голланд є справжня історія, яку розповідали не так багато разів, – і самотній персонаж, що викликає співчуття і симпатію, який втілює цю історію в життя. У картини, що зрештою вийшла, є м’язи, є сила».
«Тільки така кінематографічно грамотна людина, як Голланд, могла дозволити собі створити настільки деталізований фільм, який показує контекст загалом реальної історії і при цьому використовує прийоми радянської пропаганди для її ж викриття, – пише, своєю чергою, BFI. – Кіноман знайде тут безліч посилань на радянську класику, а також фільми “Три кольори: Червоний”, “Громадянин Кейн” і “Алмази ночі”».
Залишається лише терпляче чекати на прем’єру фільму в Україні, яка відбудеться аж 29 листопада 2019 року. А поки пропонуємо обрати щось із фільмів, що йдуть в прокаті цього тижня.