Керівниця благодійного фонду Національної суспільної телерадіокомпанії України прокоментувала звіт ревізійної комісії та служби внутрішнього аудиту НСТУ про діяльність фонду, в якому йшлось про «ознаки порушення» використання грошей донорів. Інтерв’ю опублікувало видання «Детектор медіа» без зазначення інтерв’юера.
«Те, що я почула під час засідання (наглядової ради від 31 січня. – Ред.) у вигляді презентації, було складено з оціночних суджень та інтерпретацій, якими намагались підвести членів наглядової ради до конкретних висновків. Таку презентацію не можна назвати аналітичною чи хоча б вважати рекомендацією», – пояснила Анна Десятова.
Як писала «Телекритика», члени наглядової ради НСТУ Світлана Остапа, Володимир Яворівський та Олександр Павліченко повідомили, що перед голосуванням за розірвання контракту із головою правління Зурабом Аласанією 31 січня наглядова рада НСТУ заслухала звіт про діяльність фонду з підтримки «Суспільного», де було озвучено «ознаки порушення» використання грошей донорів.
З інтерв’ю керівника фонду також випливає, що саме наглядова рада була ініціатором перевірки фонду, вона не дотрималася процедури її призначення та проведення і тепер очільниця вимагає пояснень, піддавши сумніву кваліфікацію перевіряючих: «Ми вже звернулися з листом до наглядової ради ПАТ «НСТУ» за поясненнями про недотримання процедури призначення та проведення перевірки. У листі викладене прохання надати відповідні документи: направлення на перевірку, наказ про проведення, план, висновки, сертифікати відповідності кваліфікації перевіряючих осіб (аудиторів), посадові інструкції, рекомендації за результатами», – додала Анна Десятова.
Виконавча директорка фонду запевняє, що в структурі працює 4 особи. Вона працює у фонді з осені 2017-го. Торік через фонд пройшло 8 проектів: «Шахтарі змінюються», «Вечірнє шоу з Юрієм Марченком», «Сучасна громада», «Агенти громад», «Своя земля», «Сейф», ще 2 проекти на етапі реалізації – «Регіональні дебати» та «Сучасна громада. Вся країна». Хоча у звіті НСТУ за 2018 рік, а також на сайті Фонду немає згадок про проект «Сейф». Натомість у звіті згадується понад 10 проектів із донорами, які НСТУ отримувало напряму, без залучення фонду.
Анонімний інтерв’юер Анни Десятової опускає запитання, чому в НСТУ робота з одними донорами йшла на пряму, а з іншими через благодійний фонд. Також не зазначено, як саме проводився відбір проектів – які мали йти через благодійний фонд, а які відразу до НСТУ. Очільниця фонду вказує лише, що виконання проекту, у тому числі добір творчих груп, відбувалось у взаємодії з представниками «департаменту закордонного співробітництва, грантовими менеджерами, а також з виконавцями проектів – продюсерами». «Більшість проектів були реалізовані у співпраці з представниками суспільно-політичного напряму, це – Михайло Смуток, Андрій Сайчук, та частина з «Українським радіо» – Юрій Табаченко», – пояснює Анна Десятова.
Нагадаємо, Андрій Сайчук та Михайло Смуток звільнилися з НСТУ в грудні минулого року, не пояснивши причин.
«Телекритика» також зверталася до Анни Десятової з проханням прокоментувати заяви про ознаки зловживання у використанні коштів донорів у фонді, але очільниця фонду відмовила в коментарі, зіславшись на свою зайнятість. За другої спроби отримати коментар Анна попросила надіслати їй запитання письмово на електронну скриньку, відмовившись при цьому її надати. Також «Телекритика» звернулася з проханням у прес-службу НСТУ офіційно прокоментувати заяви членів наглядової ради про ознаки зловживань у фонді, на що ми отримали таку відповідь: «Ваш матеріал є маніпулятивним, а заголовок не відповідає дійсності». «Телекритика» нагадує, що заяви про корупцію у фонді зробили три члени наглядової ради.
Фото: Facebook Десятової