Три алгоритми машинного навчання протестували на вибірці з 2,56 тисяч осіб, йдеться у статті, опублікованій в журналі Frontiers in Psychology. Вчені перевірили зв’язок між доходом людини і такими факторами, як вік, стать, зріст, раса, поштовий індекс, освіта та професія.
Всі учасники тестування пройшли онлайн-опитування на здатність до відмови від негайної винагороди: в ньому учасникам пропонували зробити вибір між 500 доларами відразу ж і 1000 доларами через певний час (день, тиждень, місяць, півроку і рік).
Дослідження показало, що найбільше на зарплату впливають професія та освіта. Третім за значущістю чинником стало місце проживання. Четвертим – здатність до відмови від негайної винагороди з інтералом у рік: більшу зарплату отримували ті, хто відмовлявся від 500 доларів відразу на користь тисячі через рік. Цікаво, що цей фактор виявився важливішим за етнічну приналежність, зріст і навіть стать учасників.
Для навчання алгоритму дослідники застосовували метод опорних векторів, класифікатор на основі нейромережі та метод random forest. Вчені відзначають, що в дослідженні використовувалися дані про жителів США. Через це результати дослідження слід з обережністю переносити на інші країни.
Дослідники також додали, що в майбутньому було б цікаво і корисно вивчити закономірності між вивченими факторами і заробітною платою серед представників інших культур: результати, на їхню думку, можуть відрізнятися.