Спікери прес-конференції:
–голова Національної ради Юрій Артеменко;
– відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко;
– член Національної ради Сергій Костинський;
– керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова;
– директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia Федір Гречанінов.
Члени Нацради звітували про звершення і успіхи на ниві переходу на «цифру». Різко поки що висловилася тільки керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова. Вона вважає, що загроза для регіональних каналів досі залишається невирішеною.
«Серед членів нашої організації є кілька регіональних каналів, які отримали цифрові ліцензії. І їм також, як і національним каналам, непросто всі ці роки оплачувати й аналогові ліцензії та за мовлення в «цифрі». Про які суми йдеться? Для регіональних компаній це приблизно 10–15% видатків на кожен вид технологій від загальної суми їхніх витрат. Це серйозні витрати», – сказала вона.
Большакова розповіла, що в її організації чимало регіональних мовників, які ще за часів Януковича, коли проводився конкурс, цифрових ліцензій не отримали. Багато з них не отримали ліцензій з політичних мотивів, за опозиційні настрої. Багато мовників судилися з державою, але більшість судів програли ще за Януковича.
«Мене дуже непокоїть, що Кабмін, у відповідь на звернення про збереження місцевого мовника, продовжив ту тенденцію, яка була й раніше, тобто не звернув уваги, що багато місцевих мовники будуть просто знищені, якщо вимкнути «аналог» просто зараз», – підбила невтішний підсумок Большакова.
Ольга зазначила, що термін аналогового мовлення для регіональних каналів потрібно продовжити хоча б до кінця цього року. Але й це не панацея. З ситуації, на її погляд, є два виходи. По-перше, можна збільшити ресурс «Зеонбуду» на п’ятому мультиплексі на чотири місця. Але на сьогодні «Зеонбуд» відмовився і змусити його неможливо юридично.
Другий вихід – це створити ще один невеликий регіональний мультиплекс, там де для цього є частотний ресурс. Цей вихід Ольга вважає пріоритетним. Для цього потрібно створити робочу групу, тільки так можна зберегти регіональних мовників.