Цього року премію International Press Freedom Awards (IPFA) вручать 20 листопада в Нью-Йорку на благодійній вечері, де буде присутній Білл Вітакер, журналіст-ветеран і кореспондент «60 хвилин». Очолить вечерю індійсько-американська журналістка Мехер Татна, президент Голлівудської асоціації іноземної преси.
Лауреатами IPFA в 2018 році стали жінки з різних куточків планети:
Амаль Халіфа Ідріс Хаббанія, позаштатний журналіст і автор новин видання «Аль-Тагхаєр» (Судан). Журналістка неодноразово зазнавала переслідувань з боку влади за висвітлення протестів і правопорушень у своїй країні. Амаль Халіфа є співзасновником суданської незалежної групи свободи журналістів Sudanese Journalists Network.
Нгуен Нгок Нху Куїн, одна з найпопулярніших блогерів В’єтнаму, відома під псевдонімом Mother Mushroom. Нині відбуває 10-річний тюремний строк за звинуваченням у «пропаганді проти держави». До ув’язнення в 2016 році вона часто зазнавала переслідувань з боку в’єтнамської влади і навіть зверталася в CPJ, заяявляючи, що боїться арешту через свою журналістську діяльність.
Луз Мелі Реєсіз Венесуели є політичним журналістом, вона у професії вже понад 25 років. За іронією долі, перший день роботи Реєс як репортера припав на 4 лютого 1992 року і, таким чином, збігся зі спробою першого путчу колишнього президента Уго Чавеса. У 2015 році вона та її колеги заснували незалежний новинний сайт Efecto Cocuyo, заявивши, що ресурс стане місцем «для роботи над журналістикою, в яку ми віримо». Луз Мелі Реєс і її команда проводять навчальні семінари і дискусійні форуми для журналістів.
Анастасія Станко, наша співвітчизниця і член українського руху «Стоп цензура» також отримає премію від CPJ. Українська журналістка працювала на каналах «Перший» і TVI, а в 2013-му стала співзасновником медіаканала «Громадське». У 2014 році, готуючи репортаж про конфлікт на сході України, вона та її оператор були взяті в заручники на два дні. Станко до сьогодні продовжує повідомляти про війну і порушення прав людини в цьому регіоні України
Спеціальну нагороду Gwen Ifill Press Freedom Award, яка присуджується людині, що продемонструвала надзвичайні досягнення у справі боротьби за свободу преси, отримає філіппінська журналістка Марія Ресса. Вона є засновником, генеральним директором і виконавчим редактором Rappler, філіппінського новинного веб-сайту, створеного в 2012 році. Rappler відомий своїм критичним висвітленням спірної політики президента країни Родріго Дутерте.
Нагадаємо, міжнародна нагорода від Комітету захисту журналістів вручається з 1991 року. Її лауреати – люди, які проявляють відвагу в роботі та роблять внесок у справу захисту свободи слова і прав журналістів, незважаючи навіть на загрозу тюремного ув’язнення.