Перед початком незвичайного експерименту BBC 15 команд (зі складу редакції) добровільно подали заявку на роботу за новою мобільного схемою. Учасники створювали свої відеоматеріали за допомогою iPhone. Проте командам усе ж дозволялося брати свої традиційні камери на час зйомок, щоб вони відчули, є у них потреба в професійній техніці чи ні.
Проект, який здійснювався протягом останніх двох з половиною місяців, приніс позитивні результати. Учасники команд здивувалися тому, як багато вони можуть зробити за допомогою своїх телефонів.
Зі слів працівників, використання мобільних наближало їх до історії і робило її інтимнішою, а також більш оперативною – надсиласи готові кадри з мобільних пристроїв виявилося простіше.
Головний оператор BBC News Данкан Стоун сказав, що під час зйомки весілля принца Гаррі набагато зручніше було використовувати мобільне обладнання, ніж професійне. Натовп біля місця події був дуже щільним, тому громіздкими камерами скористатися просто не було можливості. У цьому випадку iPhone був доречнішим.
Скатерть вместо салфетки: новые тенденции продажи рекламы на ТВ
«Він [оператор] фізично не міг рухатися, тому що там були тисячі людей. Він просто використав 4G і відкритий WIFI, щоб надіслати зняті на мобільний телефон матеріали до редакції».
Однак не все так просто. Головною проблемою, з якою довелося зіткнутися журналістам, стало те, що мобільні пристрої виявилися більш прогресивними, ніж ТБ. Справа в тім, що під час трансляції телепередач використовують розгорнення (коли кожен кадр розбивають на два полукадри). Тому BBC довелося використати програму Final Cut Pro, перш ніж їхня внутрішня FTP дозволила їм пускати в ефір відеоматеріал із мобільного пристрою.
За останні два з половиною місяці в ефір було віддано 30-40 історій. Одна з історій, відзнята на мобільний, була передана новинним редакторам для шестигодинних новин. Ніхто з редакції не помітив, що відео було зняте на iPhone.
«Коли ми розповіли їм, вони не могли в це повірити, – розповів Стоун. – Вони не помічали жодної різниці. Це був наш тест, який ми провели на такому маленькому пристрої. Тепер наші новинарі починають міркувати про те, як вони зможуть використовувати мобільний телефон».
Як вдалося з’ясувати Journalism.co.uk, BBC «жодним чином не думає про смартфони як заміну своїх професійних камер». Мобільні пристрої швидше просто стануть ще одним інструментом для додаткового висвітлення важливих історій.
«Ми хочемо розширити можливості людей – мобільна журналістика дає змогу більшій кількості людей створювати більше контенту», – заявляють представники мовника.