Олена Асєєва – одна з перших учасниць проекту «Я соромлюсь свого тіла». Цій мужній жінці вдалося побороти рак. Два роки вона лікувалася, перенесла три операції і тривалу реабілітацію. Олені ампутували молочні залози. Після битви з найнебезпечнішою хворобою у жінки була тільки одна мрія – полюбити своє тіло заново. І сьогодні Олена Асєєва – учасниця фотовиставки проекту «Я соромлюсь свого тіла», вона задоволена собою і без сорому згадує незручні моменти зі знімального майданчика.
«Найскладніше, я гадаю, для кожного учасника – це роздягнутися перед камерою, – розповідає «Дусі» Олена Асєєва. – Навколо тебе десятки молодих дівчаток, хлопчиків, які виконують свою роботу – знімають проект. Спочатку я страшенно соромилася, а потім зрозуміла, що це якесь випробування, вихід із зони комфорту, який я роблю для того, щоб одужати».
На стінах залу Центру української культури та мистецтв розташовані світлини ще двадцяти таких же учасників проекту, як Олена.
Як розповіла мені керівник проекту Дар’я Майборода, за п’ять років в шоу брали участь близько 400 українців, а ось до фотопроекту потрапили переважно ті, чиї випадки були найскладнішими, а історії – важливими і повчальними.
«Звичайно, людей з важкими захворюваннями за п’ять років на проекті було набагато більше, ніж ви тут бачите, – каже Дар’я Майборода. – Але ми вирішили, що в цій експозиції не повинні повторюватися однакові випадки. Наприклад, дуже багатьом героям ми зробили гарну посмішку, але на виставку потрапив тільки Саша Іщенко (учасник четвертого і п’ятого сезонів проекту «Я соромлюсь свого тіла»), у якого зуби були просто коричневі. Він не тільки соромився посміхатися, але й не міг нормально харчуватися. Тепер же зуби у нього білі і красиві».
Вирушаючи на виставку, я очікувала побачити вже традиційне для цього проекту скандальне оголення, яке і лякає, і приваблює одночасно. Напевно, на честь свого першого ювілею автори виставки вирішили пощадити глядачів і обійшлися лише невеликими ілюстраціями тих проблем, з якими учасники звернулися на проект.
«Ми відстояли своє право показувати в ефірі те, що вважаємо за потрібне (в грудні 2015 року Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики засудив спосіб освітлення соціальної проблематики проектом «Я соромлюсь свого тіла». – Прим. ред.), – розповідає Дар’я Майборода. – Я знаю, що велися тривалі переговори керівництва СТБ з Комітетом з питань свободи слова, та в результаті всі спірні питання були вирішені. Нам вдалося донести свою позицію, пояснивши, що ми роздягаємо людей не заради рейтингів, а для того, щоб розкрити медичний аспект хвороби і показати шляхи її вирішення».
В принципі, про успіхи і лаври першості на виставці «Я соромлюсь свого тіла» кричав практично кожен куточок виставкового залу на Подолі. І ось вам трохи цифр…
…і вдячних відгуків від глядачів.
До слова, відзначити річницю проекту в колі камер журналістів зібралися ведучі і зірки шоу, які виходять в ефір телеканалу СТБ.
Ведучий шоу «Зважені та щасливі» В’ячеслав Узелков подякував за допомогою «Дусі» авторам проекту «Я соромлюсь свого тіла». Як повідомив спортсмен, саме лікарі телеканалу СТБ допомогли найважчому учаснику проекту Аркадію Василишину (герой шостого сезону шоу «Зважені та щасливі» важив 235 кілограмів. – Прим. ред.) провести ряд операцій по відновленню тіла після схуднення.
А ось проекти «Я соромлюсь свого тіла» і «Все буде добре» поки що не обмінювалися учасниками.
«Як би я не любила свої шоу «Все буде добре» і «Все буде смачно», все одно вважаю, що «Я соромлюсь свого тіла» – найкорисніший проект на українському телебаченні, який реально змінює життя людей, – розповідає Надія Матвєєва, показуючи на один з фотопортретів. – Тільки подивіться на ці щасливі обличчя!»
До речі, в рамках виставки на честь п’ятиріччя в ефірі проект «Я соромлюсь свого тіла» запустив лекторій, де ведучі та експерти СТБ будуть безкоштовно розповідати всім бажаючим, як полюбити своє тіло, навіщо потрібна онкопрофілактика і як зрозуміти, коли необхідно звернутися до лікаря.
З розкладом лекцій можна ознайомитися ТУТ. А я нагадаю, що виставка з історіями людей, які перемогли хворобу, проходить з 17 по 31 травня в Центрі української культури та мистецтв (вул. Хорива, 19в). Вхід безкоштовний.