«Телекритика» вже радила читачам, що дивитися у травні. А поки прем’єри не впали на наші голови, можна підбити підсумки попереднього місяця. Якими прийомами студії заманювали нас у кінотеатри в квітні? У хід йшло все, від графіті до фейковий виборчих кампаній.
Дедпула в президенти
Маркетингова кампанія другої частини «Дедпула» остаточно довела, що в хуліганському піарі фільм не має конкурентів. Наприклад, у Малайзії вона збіглася за часом із передвиборчою кампанією – теж вельми скандальною, почасти за рахунок всім відомої історії з Facebook. Немає нічого дивного в тому, що малайзійські піарники «Дедпула» вирішили це обіграти: устолиці з’явилися плакати із закликом голосувати за Дедпула.
Цікаво, скільки виборців прийшли б на дільниці лише заради можливості поставити хрестик навпроти персонажа, який любить примовляти: «Ласкаво просимо до міста лузерів! Населення: ти».
Втім, без розумного, доброго і вічного теж не обійшлося. Творці «Дедпула» запропонували фанатам розмальовки з головним героєм («Надсилай свої шедеври нам, Ван Гог, ти лише за одне вухо від того, щоб стати справжнім художником» – закликало мотиваційне гасло.) Крім того, Дедпул вбрався в рожевий костюм, щоб підтримати ініціативу з боротьби з дитячими онкологічними захворюваннями.
Хто з Месників «кришує» твоє місто?
Австралійські рекламники Marvel вигадали квест для шанувальників «Месників»: за постерами фільму, якими завішані всі вулиці, були заховані квитки на покази в IMAX. З одного боку, знайти сюрприз не було не складно, адже постери Marvel – одна з тих речей, які так і впадають у вічі; до того ж, чимало шанувальників воліють мати принти з улюбленими героями вдома та зривають їх. А з іншого, присутній елемент гри.
У Канаді ж Marvel заручилася допомогою рекламного агентства Simon Pure і влаштувала схожий квест – правда, без призів. Жителям кількох міст було запропоновано вгадати, який із Месників «приставлений» до їхньої території: наприклад, у Торонто встановили статую Залізної людини, в Едмонтоні посеред вулиці можна було наштовхнутися на Грута, а Оттаві дістався лише каналізаційний люк, розфарбований під щит Капітана Америки. Дешево і сердито, зате в соціальних мережах ця кампанія отримала цілих 1,15 млн реакцій.
Keep your eye out for clues to determine which Avenger has invaded your city and head over to the Marvel Canada Facebook page for an exciting #InfinityWar contest https://t.co/OdvIcF7THq #AvengersXCanada pic.twitter.com/xt0DbJAGKU
— Marvel Canada (@MarvelEntCA) April 21, 2018
Онлайн-сафарі з «Американськими тваринами»
Промоушн багатьох фільмів і серіалів включає шпигунські ігри і заклики відчути себе хакером – але це, як правило, стосується масштабних науково-фантастичних франшиз на кшталт «Чужого» або «Світу Дикого Заходу». Однак у квітні цим трюком скористалися творці «Американських тварин» – кримінального фільму про студентів, які вирішили викрасти цінні рукописи з бібліотеки.
Вирішивши, що наявності в акторському складі зірки «Вбивства священного оленя» Баррі Кеогана недостатньо, щоб зацікавити глядачів, вони запустили на сайті nobodywantstobeordinary.com невелику гру. Повозившись з кодами, можна пройти квест і виграти… на жаль, поки невідомо, що: призи будуть оголошені тільки на початку прокату фільму, 1 червня.
Мовчазна Емілі Блант проти «королев крику»
Мабуть, для трилера «Тихе місце» рекламна кампанія була найбільшим викликом: у фільмі практично немає діалогів, а публіка все ж звикла чути в трейлерах крики, вибухи або принаймні вдалі гостроти. Однак Джону Красінскі з товаришами вдалося вибудувати тизери фільму на одному лише гнітючому очікуванні, а перші уривки діалогу з’явилися лише в фінальному трейлері. Цей факт (як і те, що в роликах не показали монстрів) не тільки не збентежив глядачів, а й змусив багатьох думати, що «Тихе місце» є частиною франшизи «Кловерфілд». Цікавість публіки була на межі: за перші ж вихідні в США фільм зібрав $50 млн.
«Соло. Зоряні війни: історії»
Компанія Lucasfilm для просування нового фільму всесвіту «Зоряних воєн» налагодила партнерство з шістьма великими брендами, у тому чмслі й з Nissan, Symantec і Esurance. У фастфудах Denny’s можна було замовити тематичний обід, а компанія General Mills випустила рекламу, де мама в костюмі Чубаккі та тато в костюмі Хана Соло біжать до каси з коробками сухих сніданків.
Solo Cup, що виробляє однойменні пластикові стаканчики, присусідилася до цієї строкатої компанії завдяки лише своїй назві. Незважаючи на те, що більшість ЗМІ затаврували рекламне партнерство «Соло» і Solo Cup як жахливу банальність (мовляв, ті, хто це придумав, повинні потрапити в пекло для каламбуристів), в цьому разі піар-кампанія тримається тієї ж лінії, що й сама серія фільмів – вона до скреготу зубів старомодна, і в цьому її шарм.
Занадто підозріла випадковість
Ми не знаємо, чи був кіномеханік на злощасному показі «Кролика Пітера» підкуплений компанією A24, чи ж інцидент був випадковістю. Хай там що, минулого тижня про фільм «Спадкове» дізналися навіть ті, хто примудрився не почути про нього після тріумфу стрічки на «Санденсі».
«Спадкове» називають найстрашнішим хоррором десятиліття. Відвідувачам кінотеатру в Інналу (Австралія) довелося переконатися в цьому на власному досвіді, коли механік помилково ввімкнув трейлер хорору перед мультфільмом.
Все о новых сериалах (ОБНОВЛЯЕТСЯ)
Тільки-но помилку помітили, ролик зупинили, а керівництво кінотеатру вибачилося перед глядачами і надало їм безкоштовні квитки. Але багатьох побачене все ж встигло нажахати. «Це було жахливо. Відразу стало зрозуміло, що це не дитячий фільм. Деякі вийшли із зали, щоб покликати працівників кінотеатру. Частина батьків вибігла з приміщення, тягнучи за собою дітей», – розповів один із відвідувачів.
З огляду на те, що про інцидент написали всі ключові видання, а до театральної прем’єри фільму залишається трохи більше місяця (до того ж, днями вийшов черговий тизер), історія виглядає аж надто схожою на черговий приклад «партизанського маркетингу».