Журналісти видання Motherboard звернули увагу на те, що у виданні ЦРУ Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці»), крім дослідницьких робіт є негативні рецензії на художні та документальні фільми і книжки про ЦРУшників. Чому це виявили тільки зараз – залишається загадкою, адже добірка номерів журналу, починаючи з випусків 1992 року, є у вільному доступі на сайті управління.
Хай там як, у журналі дійсно є матеріали, що критикують художні твори про розвідку США. Зі слів критиків одного з таких матеріалів, «ЦРУ завжди було легкою мішенню для режисерів, які експлуатують теми корупції і конспірології у вищих ешелонах влади».
І хоча саме управління відхрещується від того, що автори текстів необ’єктивні в своїх оцінках і хочуть представити ЦРУ в кращому світлі, заявляючи на сайті, що «думка автора може не збігатися з політикою організації», у це погано віриться.
ЦРУ не задоволене відведеним йому місцем у популярній культурі, зокрема у фільмах, про що свідчать численні статті. Візьмемо хоча б уривок із однієї рецензії на фільм «Берлінська резидентура»: «Уявлення про те, що весь персонал ЦРУ причетний до застосування тортур, лежить в основі художньої та ідеологічної передумови серіалу. Його основна ідея колективної провини водночас неправдоподібна і негідна», – заявляють автори статті.
Нагадаємо, з 2000 року видання ЦРУ під назвою Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці») виходить двічі на рік. Найстаріший випуск датується 1955 роком.