Усі європейські ринки давно працюють виключно з цим сигналом. Шляхом такого кодування вдасться захистити права авторів контенту від безліцензійного мовлення і піратства.
Постачальниками обладнання стали великі імпортери та виробники супутникового приймального обладнання в Україні – «РОМСАТ» і «СТРОНГ». Кількість поставлених ТВ-приставок залежатиме від попиту абонентів супутникового телебачення. Обладнання з’явиться вже цього літа в роздрібних мережах України.
«За підтримки регулятора разом із іншими медіагрупами та спільно з імпортерами ми розробляємо детальний план підготовки до впровадження кодування, – коментує Ярослав Пахольчук, виконавчий директор і директор з розвитку платного телебачення «1+1 медіа». – Основні завдання плану – завчасне і повсюдне інформування телеглядачів про заплановані зміни, насичення ринку достатньою кількістю пристроїв для декодування супутникового сигналу, а також створення умов для якнайпростішого підключення і прийому закодованого сигналу. Підписання угоди на поставку таких сеттопбоксів є важливим кроком на етапі підготовки, що підтверджує готовність до кодування супутникового сигналу вже восени цього року».
Під час кодування сигналу буде використана система кодування Verimatrix. Вона забезпечує високий рівень захисту сигналу й унеможливлює використання технології кард-шарінг й інших способів незаконного використання контенту.
Для приймання цього сигналу глядачеві знадоиться супутниковий приймач зі вбудованою системою кодування Verimatrix або модуль умовного доступу (САМ). У телевізорах користувачів має бути вбудований супутниковий приймач. Ці приймачі працюватимуть у режимах FTA і DTH. У FTA-режимі можна буде дивитися канали як у звичайній супутниковій приставці, а в режимі DTH буде доступний перегляд закодованих телеканалів.
В «1+1 медіа» зазначають, що кодування жодним чином не вплине на інформаційну та національну безпеку країни. Десятки українських каналів, обов’язкова функція яких інформувати населення, залишаться незакодованими для глядача.