У вересні експерти Інституту масової інформації зафіксували 15 порушень свободи слова, в їх числі переважно застосування фізичної сили проти журналістів. Про це повідомляє ІМІ, посилаючись на дані свого щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова».
Найбільша кількість порушень зафіксована у категорії «перешкоджання законній журналістській діяльності» – дев’ять (це кількість дещо збільшилася у порівнянні з серпнем, коли було зафіксовано шість таких випадків). Зокрема, у Чорноморську 5 вересня міська територіальна виборча комісія заборонила кореспонденту місцевої газети «Вечірній Чорноморськ» і фрілансеру сайту «Чорноморськ NEWS» Андрію Смирнову проводити стрім-трансляцію відкритого засідання. У Луцьку та Львові журналістки не змогли потрапити на партійні конференції «Слуги народу» і «Опозиційної платформи – За життя» з висунення кандидатів до місцевих рад. Попри акредитацію, їм відмовляли у доступі до приміщення, посилаючись на карантинні обмеження.
У Миколаєві прессекретар кандидата на посаду міського голови від партії «ОПЗЖ» Юрій Багрянцев виштовхував журналістку інтернет-видання «НикВести» Алісу Мелік-Адамян з приміщення міської виборчої комісії. За даним фактом поліція вже почала кримінальне провадження статті «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».
Далі за кількістю порушень йдуть погрози та залякування журналістів – чотири. У вересні журналістам погрожували ножем (знімальній групі ВВС у Києві, нападник затриманий) і пістолетом (учасник дорожньо-транспортної пригоди у Києві погрожував пневматикою оператору «Магнолія ТБ» Єгору Сердюку). Також зафіксовано по одному випадку побиття і юридичного тиску.
Порушення зафіксовані у дев’яти регіонах країни. Лідирує Київ (чотири), далі йдуть Волинська, Одеська та Дніпропетровська області (по два випадки), і по одному випадку зафіксовано у Львівській області, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській областях.
З початку року ІМІ зафіксував 152 випадки порушень, перешкоджання – 84, погроз – 17, побиттів – 15.
Нагадаємо,у серпні в Україні зафіксували 12 випадків порушень свободи слова.
Читайте також:
Затриманих у Мінську журналістів можуть засудити
Білоруська асоціація журналістів закликала медійників подумати про свою безпеку
У Білорусі масово затримують журналістів
Журналіст програми «Схеми» виявив у себе вдома ознаки прослушки
Фото, інфографіка: unsplash, ІМІ
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!