Відбулася закрита зустріч Дональда Трампа з представниками ігрової індустрії та ЗМІ. Журналісти спочатку були впевнені, що звинувачувати відеоігри в агресії підлітків – дуже вигідна позиція «про людське око» для президента США.
Трамп став говорити про шкоду відеоігор для підліткової поведінки після стрілянини в парклендській школі. Нагадаємо, у результаті трагедії загинуло 17 осіб.
Насильство у відеоіграх частково пов’язане з насильством у реальному житті, вважає Трамп. Президент провів зустріч із представниками індустрії відеоігор.
«У міру того, як ми продовжуємо працювати над створенням програм шкільної безпеки, які захистять всіх дітей, президент зустрінеться з лідерами індустрії відеоігор і членами Конгресу, щоб обговорити насильство у відеоіграх і співвідношення його з агресією і втратою чутливості у дітей», – заявила представник Білого дому Ліндсі Волтерс цієї середи.
Зі слів джерела, Трамп запросив на зустріч генерального директора Entertainment Software Association Майка Галлахера і Патрісію Венс, президента рейтингової ради Entertainment Software Rating, а також Штрауса Зелніка, генерального директора компанії, яка створює гру Grand Theft Auto і Роберта Альтмана, голову та генерального директора материнської компанії, яка випускає такі ігри, як Fallout.
Ден Хьюітт, представник Entertainment Software Association (ESA), заявив у середу, що «відеоігри точно не є проблемою».
«Розваги поширюються і споживаються в усьому світі, але США мають вищий рівень насильства із застосуванням зброї, ніж будь-яка інша нація, – додав Хьюітт. – Зустріч у Білому домі дасть можливість розповісти про фактичні рейтинги відеоігор».
За підсумками зустрічі ESA заявила таке:
«Ми обговорили численні наукові дослідження, в яких встановлено, що немає жодного зв’язку між відеоіграми і насильством. Наша рейтингова система ефективно допомагає батькам зробити усвідомлений вибір розваг для своїх дітей. Ми високо цінуємо уважний і всеосяжний підхід президента до цієї дискусії», – заявили в ESA.
У заяві від Білого дому значиться, що «президент визнав, що деякі дослідження показали, що існує кореляція між насильством у відеоіграх і реальним насильством».