Тільки у Мінську ввечері 27 серпня міліція та ОМОН затримали понад 200 осіб учасників акції громадянської солідарності, включно з більше ніж 50 представників білоруських і світових медіа. Про це повідомляє АФН.
МВС Білорусі повідомило, що журналістів затримували заради перевірки документів і акредитації. Однак силовики вимагали від них видалення фото та відеоматеріалів, відзнятих під час подій.
«Там якісь незрозумілі люди не у формі, а в цивільному і в масках, співробітники міліції в РУВС кажуть, що не знають, хто це, і ці люди вимагають показати телефони, і нас просто не відпускають», – розповіла журналістка агентства БелаПАН Тетяна Коровенкова, яку відвезли з РУВС на швидкій допомозі.
Чотирьох журналістів (Катерина Андрєєва, Максим Горчанок, Олександр Васюкович, Андрій Ярошевич), які відмовилися розблокувати свої телефони, затримали за статтею «участь у несанкціонованих масових заходах». Журналістка Белсату Катерина Андрєєва змогла зателефонувати чоловіку й повідомила, що на неї та її колегу Максима Калитовського (Гарченко) оформляють протоколи. Андрєєва встигла повідомити, що її повезуть у центр ізоляції правопорушників (ЦІП) в провулку Окрестина, після чого міліціонери вирвали телефон з рук журналістки.
Серед затриманих був і шведський журналіст Пол Гансен. До Жовтневого РУВС, де знаходилися затримані журналісти, приїхала посол Швеції у Білорусі Крістіна Юханнессон. Пол Гансен 28 серпня повинен залишити Білорусь. Йому заборонений в’їзд у країну на п’ять років.
У той самий час «Білоруська асоціація журналістів» вимагає від голови Слідчого комітету Республіки Білорусь порушити кримінальну справу за фактом подій 27 серпня. БАЖ зазначає, що стосовно десятків журналістів було скоєно злочин, передбачений ст. 198 КК («Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста»).
«Журналісти висвітлювали суспільно-політичне життя у нашій країні. Більшість затриманих було доставлено у РУВС Жовтневого району Мінська. Відносно більшості протоколи затримань не складалися, права затриманим не роз’яснюється, – сказано у заяві БАЖ. – Співробітники міліції у довільному порядку знищували вихідні матеріали фільмування, що являють собою інтелектуальну власність журналістів і ЗМІ. Все це супроводжувалося погрозами пошкодження чи знищення професійної техніки журналістів. Ці масові злочини є перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, примушування їх до відмови від поширення інформації, вчинені з погрозою застосування насильства, знищенням чи пошкодженням майна, утиском прав і законних інтересів журналістів».
Нагадаємо, влада Білорусі заблокувала доступ до більш ніж 40 видань на території країни.
Читайте також:
Ольга Хвоїн, БАЖ: «Дії міліції у Білорусі – це натуральний фашизм»
Влада Білорусі вимагає знижувати швидкість мобільного інтернету
Білоруська асоціація журналістів закликала медійників подумати про свою безпеку
У Білорусі масово затримують журналістів
У Білорусі звільнили директора регіонального телеканалу
Журналісти та ведучі звільняються з держканалів Білорусі
Фото: «Телекритика»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!