Глядачі Олімпіади в Пхенчхані є свідками найвисокотехнологічніших Олімпійських ігор у історії, пише CNN.
Великі компанії демонструють свої технології, у тому числі self-driving автомобілі, станції занурення у віртуальну реальність і надшвидкий бездротовий інтернет.
До Олімпіади мало хто у світі чув про Пхенчхан. Місто з населенням у 44 000 осіб стало своєрідним випробувальним полігоном. Наприклад, найбільші гравці на ринку високих технологій Intel і південнокорейський оператор мобільного зв’язку KT використовують 5G-мережу.
Intel встановила станції 5G для відстеження лижників на пересіченій місцевості, розгорнула десятки камер усередині льодової арени та уможливила трансляцію Олімпійських ігор у віртуальній реальності.
Генеральний менеджер бізнесу Intel 5G Роб Топол заявив, що «глядачі можуть контролювати час, ціль і навіть кут зору, який вони спостерігають».
Мережі 5G усе ще розробляються, але очікується, що технологія буде зрештою щонайменше в 10 разів швидша, ніж 4G. Нагадаємо, у деяких країнах, у тому числі Україні, навіть 4G-інтернет досі є лише перспективою. Наприклад, оператор «Київстар» з минулого року обіцяє запустити бездротову мережу в Україні до весни цього року.
Все о зимних Олимпийских играх – 2018 (ОБНОВЛЯЕТСЯ)
На Олімпіаді Intel також використовує технології, які дають змогу переглядати відео з роздільною здатністю 4K і навіть 8K, що набагато вище, ніж HD.
«Це план того, як може виглядати 5G», – сказав Топол кореспонденту CNN.
І хоча він підкреслив, що технологічні можливості в Пхенчхані є демонстраційні і навіть бездротова мережа покриває площу тільки в 0,5 квадратної милі, це вже є хорошим показником розвитку технології.
Найбільший автовиробник Південної Кореї Hyundai, дав можливість гостям Ігор перевірити автономний позашляховик Nexo, який їде без допомоги людини. Автомобіль успішно пройшов тест-драйв (усю дорогу від Сеула до Пхенчхана) протягом кількох годин. Якщо пасажирам стає нудно, вони можуть співати караоке або транслювати відео на задньому сидінні.
Зі слів Hyundai, позашляховик є першим у світі «самохідним» електромобілем. Замість газу використовується електрика, вироблена з комбінації водню і кисню.
Найбільша в Південній Кореї компанія Samsung також використовує Олімпіаду, щоб перевірити можливості віртуальної реальності. Компанія запускає симуляцію сноубордингу та змагань із бігу на лижах для уболівальників, а також «космічну місію» у віртуальній реальності, де гості зможуть відчути місячну гравітацію.
Як обіцяють найбільші гравці ринку, на наступних літніх Олімпійських іграх будуть представлені ще більш передові технології. Так, за заявами Intel, демонстрації в Пхенчхані є «основою» для того, що буде показано на Токійський іграх у 2020 році.