Першому гравцеві приготуватися / Ready Player One, 2018
Режисер: Стівен Спілберг
Стрічка Стівена Спілберга «Першому гравцеві приготуватися» переносить нас у 2045 рік. Герої фільму живуть у світі, де люди давно втратили інтерес до реального життя. Набагато більше їх цікавить світ віртуальної гри ОАЗИС, користувачами якої є абсолютно всі мешканці цього краю. У вигаданому світі вони можуть мати будь-яке героїчне обличчя, а за реальні гроші ще й отримати бонуси і гаджети, які зроблять їх непереможними. Всіх гравців об’єднує одна мрія – одного дня стати володарем всього, що їх оточує. Для цього потрібно знайти всі великодні яйця та розгадати загадку творця гри. Найближче до мети виявляється підліток Вейд Воттс. Але, звичайно ж, у нього на хвості моментально опиняються мільйони суперників.
Сценарій стрічки заснований на однойменному фантастичному романі Ернеста Клайна. Сам Клайн виступив у ролі одного зі сценаристів проекту.
Аліта: Бойовий ангел / Alita: Battle Angel, 2019
Режисер: Роберт Родрігес
Товариш Квентіна Тарантіно, творець фільмів «Від заходу до світанку» та «Місто гріхів», раніше не показував інтересу до зображення майбутнього у своїх стрічках. Тому «Аліта: Бойовий ангел» для нього є свого роду дебютом. У фантастичній картині зображений світ XXVI століття, а точніше те, що від нього залишилося після масштабної катастрофи. Аліта – дівчина-кіборг, яку врятував від забуття і відновив з останків якийсь Доктор Ідо. Він же дав їй ім’я своєї загиблої доньки. Тепер героїні залишилося лише дізнатися, яким же було її минуле, про яке вона нічого не пам’ятає, і навіщо їй потрібні бойові здібності, якими вона так щедро обдарована.
Основою для сценарію стала манга автора Юкіто Кісіро «Бойовий ангел», вперше опублікована у 1991 році.
Валеріан і місто тисячі планет / Valérian et la Cité des mille planètes, 2018
Режисер: Люк Бессон
«Валеріан і Лорелін» – популярний у французьких діточок фантастичний комікс. Його шанувальником також є Люк Бессон, відомий світовому глядачеві завдяки роботам «Леон» і «Нікіта». Маленький читач виріс і перетворився на великого режисера, який створив на основі коміксу найдорожчий фільм в історії французького кіно. Барвиста стрічка розповідає про пригоди напарників, космічних агентів Валеріана і Лорелін у XXVIII столітті. Перед глядачами – густонаселений всесвіт, у якому безліч рас і світів. Таємницю однієї з цих рас доручено розкрити головним героям. Виконуючи завдання, вони починають підозрювати, що інтереси їх керівництва йдуть врозріз з їх власним баченням добра і справедливості.
З моменту, коли Бессон взявся за екранізацію коміксу, до моменту, коли фільм вийшов на екрани, пройшло майже шість років.
Марсіанин / The Martian, 2015
Режисер: Рідлі Скотт
Події стрічки «марсіанин» розгортаються у недалекому майбутньому, коли стали можливі повноцінні наукові експедиції на планети сонячної системи. У складі однієї з груп на Марсі виявляється і ботанік Марк Вотні. За планом його команда повинна ось-ось покинути Марс і відправитися додому. Якраз перед від’їздом, вони потрапляють у піщану бурю, після чого вважають Марка загиблим і відлітають без нього. Прокинувшись, Вотні розуміє, що тепер він – єдиний живий марсіанин. Йому доведеться застосувати всі свої знання, щоб налагодити зв’язок із Землею, щоб повідомити про своє становище, а головне – вижити в умовах непристосованої для людини планети.
Фільм заснований на бестселері 2015 року, дебютному романі американського письменника Енді Вейра.
Тихоокеанський рубіж / Pacific Rim, 2013
Режисер: Гільєрмо дель Торо
Майбутнє, показане у блокбастері Гільєрмо дель Торо («Лабіринт Фавна», «Форма води»), ось-ось настане. Правда, «Тихоокеанський рубіж» розповідає нам альтернативну історію, у якій ще у 2013 році на Землю напали гігантські монстри. Щоб від них захиститися, спільними зусиллями багатьох країн було вирішено створити величезних роботів, здатних протистояти небаченим велетням, які, як насіння, лускають зброю і підготовлених людей. При цьому керуються роботи-захисники за допомогою нейронних зв’язків двома людьми, кожен з яких відповідає за свою півкулю. Багаторічним напарником Райлі Беккета був його брат Йенсі. Але одне ризиковане завдання забирає життя Йенсі, і його братові доводиться залишити програму. Він знову повернеться, дізнавшись, що на людство чекаєте ще одне випробування, куди серйозніше попередніх.
У 2018 році на світові екрани вийшов сиквел проекту «Тихоокеанський рубіж 2». Його режисером став Стівен С. Денайт, а Гільєрмо дель Торо залишився на проекті у ролі одного з продюсерів.
Інтерстеллар / Interstellar, 2014
Режисер: Крістофер Нолан
Цю стрічку Крістофера Нолана кінокритики і кіномани всього світу дружно охрестили одним з кращих фільмів усіх часів. Сценарій фільму описує песимістичний, але цілком реальний сценарій майбутнього нашої планети. За сюжетом, людина практично виснажила ресурси Землі. У минулому астронавт, а нині фермер Купер помічає неврожаї і пилові бурі, які з роками набувають все більш катастрофічних масштабів. Одного разу до нього приїжджають люди з його минулого, які повідомляють, що незабаром людство може залишитися не тільки без їжі, але і без кисню. Ризикуючи більше ніколи не побачитися з сім’єю, Купер відправляється в тривалу і небезпечну експедицію в надії добути другий шанс для людства.
Сценарій стрічки написав сам Крістофер Нолан в співавторстві зі своїм братом Джонатаном Ноланом, який також працював над фільмами «Пам’ятай» і «Престиж».
Той, що біжить по лезу 2049 / Blade Runner 2049, 2017
Режисер: Дені Вільньов
Франкоканадський режисер Дені Вільнев відзняв цілий ряд гідних картин, серед яких «Вбивця», «Ворог» і «Полонянки». Однак найбільшу популярність і визнання йому принесла фантастична стрічка «Прибуття». Саме після неї йому довірили перейняти естафету від самого Рідлі Скотта і зняти продовження його культової картини «Той, що біжить по лезу». Оригінальний фільм розповідав про Ріка Декарда, який «біжить по лезу», чиє основне завдання – відловлювати і ліквідувати втікачів і реплікантів, які вийшли з ладу, тобто роботів, зовні нічим не відмінних від людей. Нове розслідування ставить перед Ріком кілька неоднозначних питань, і він піддає сумніву етичність своєї роботи. У сиквелі місце людини, «яка біжить» зайняв реплікант нового покоління, Кей, який починає підозрювати, що між андроідами та реальними людьми, врешті-решт, не так багато відмінностей.
Стрічка була відзначена двома преміями Оскар – за кращу операторську роботу і кращі візуальні ефекти.
Ці та інші фільми можна подивитися на каналі ViP Premiere.
Фото: Warner Bros
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram и Facebook!