Кампанії з дезінформації та придушення інакомислення в соціальних мережах проводилися в 70 країнах. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на доповідь Оксфордського інтернет-інституту.
У доповіді сказано, що в кожній з 70 країн є щонайменше одна політична партія або державна установа, що використовує соціальні мережі для формування громадської думки всередині країни.
Серед країн-дезінформаторів є і Україна. Проте, кампанії в нашій країні мають “середній потенціал” і задіюють в цьому 20 тисяч осіб, йдеться у доповіді.
Країнами з “високим потенціалом” стали США, Росія, Китай, Єгипет, Іран, Ізраїль, Саудівська Аравія, Сирія. З цього випливає, що ці країни витрачають на маніпуляції в мережі “значні кошти” і проводять “наукові дослідження і розробки” для поширення таких фейків.
Зазначається, що в 26 країнах пропаганду використовують для контролю інформації, а саме – для придушення основних прав людини, дискредитації політичних супротивників і приглушення суперечливих думок. Серед таких країн Азербайджан, Китай, Куба, Єгипет, Іран, Казахстан, КНДР, Катар, Росія, Саудівська Аравія, Судан, Сирія, Таджикистан, Таїланд, Туреччина, ОАЕ та інші.
У доповіді є і список країн, які намагалися за допомогою Facebook і Twitter впливати на громадську думку за кордоном своїх держав, до нього увійшли: Китай, Індія, Іран, Пакистан, РФ, Саудівська Аравія і Венесуела.
Серед лідерів на ринку дезінформації у світі – Китай. Зазвичай китайська урядова пропаганда поширювалася на вітчизняних майданчиках, таких як Weibo, WeChat і QQ. Це змінилося після протестів у Гонконзі. Тепер країна в своїх кампаніях почала масово використовувати Facebook, Twitter і YouTube, повідомляється в доповіді.
Фото: Unsplash
Підписуйтеся на «Телекритику» в Telegram і на Facebook!