За даними The Next Web, у 2017 році кількість інтернет-користувачів вперше в історії перевищила чотири мільярди, причому мобільні застосунки люди використовують у сім разів частіше, ніж веб-браузери.
Наша добірка включає інструменти, які допоможуть працівникам ЗМІ використовувати смартфон у професійній діяльності.
Для зйомки якісних відео
Застосунок ProMovie дає змогу записувати відео високої роздільної здатності, e тому числі 4К (для iPhone5 є обмеження в 3К).
Користувач може знімати в автоматичному режимі або регулювати самостійно фокус, експозицію, частоту кадрів, колірну температуру, баланс білого і багато інших параметрів.
ProMovie підходить як для аматорів, що використовують його замість звичайної камери, так і для професіоналів. Наприклад, для репортерів, яким потрібно терміново записати відео з місця події, але у яких немає з собою необхідного професійного обладнання.
Для роботи з адмінкою
Як відомо, в WordPress можна створювати безкоштовні сайти або купувати готові шаблони. Однак для журналістів, які працюють в онлайн-медіа, цей застосунок корисний ще й тим, що дає змог працювати з адмінкою сайту просто з мобільного пристрою (якщо сайт створений на WordPress, звичайно ж).
У будь-якому зручному місці можна вносити правки в опублікований матеріал або завантажувати новий контент на сайт.
Для зручного читання світових ЗМІ
У PressReader можна читати журнали та газети з усього світу, наприклад, Variety або Vogue. За свіжі випуски популярних видань доведеться заплатити (скажімо, випуск вересневого Vogue коштує п’ять доларів).
У додатку можна сортувати медіа за регіоном, мовою і типом видання. Що примітно, відразу після завантаження програма пропонує для читання локальні ЗМІ з урахуванням геолокації користувача.
Переваги PressReader у тому, що читати видання можна в звичному газетному або журнальному форматі, а можна переключитися і на «текстовий вигляд». У цьому режимі зручно виділяти цитати, що сподобалися, і копіювати їх у замітки на телефоні або виділяти незрозумілі слова або фрагменти тексту іноземною мовою і уточнювати їх значення в онлайн-перекладачі.
Для запису інтерв’ю
Voice Recorder Pro 7 схожий на звичайний телефонний диктофон, різниця лише в тому, що перед записом користувачеві буде запропоновано низку форматів (MP4, MP3 і WAV), залежно від якості, глибини і швидкості звуку.
Крім того, додаток дає приблизний розмір файлу, тобто можна заздалегідь дізнатися, скільки мегабайт займе одна хвилина запису, і приблизно розрахувати, чи вистачить на вашому пристрої пам’яті.
У Voice Recorder Pro 7 є функція Silence Detection (дослівно – «виявлення тиші»), за допомогою якої запис проводитиметься тільки тоді, коли рівень шуму перевищить встановлений. У програмі також можна позбутися «дзижчання» звуку, що псує якість запису. Інструмент можна використовувати і як аудіоредактор, до звукової доріжки також можна додати зображення.
Для виділення головного
Ще один застосунок для запису аудіфайлів Cogi.com буде корисний журналістам і редакторам, які використовують смартфон як диктофон. Він підійде для запису під час робочих зборів, майстер-класів, лекцій та інших тривалих заходів, де записувати аудіо треба вибірково.
Відмінність Cogi від інших схожих застосунків полягає в тому, що за допомогою цього інструменту можна записувати тільки важливе, а також доповнити аудіо певним контекстом за допомогою зображення і текстової нотатки.
Якщо під час заходу ви почули цікаву для вас думку – увімкніть запис. Застосунок збереже потрібний фрагмент, а далі ви зможете відновити запис на наступному важливому моменті, і попередній відрізок аудіо «склеїться» з новим.