Відразу після нападу від отриманих травм Вадим впав у кому, з якої так і не зміг вийти. Загалом журналіст пробув у комі 46 днів і в ніч на 20 червня помер.
Правоохоронці відпрацьовують три основні робочі версії вбивства журналіста Вадима Комарова. Про це в Facebook повідомив начальник сектора комунікацій поліції Черкаської області Дмитро Грищенко.
«Справа розслідується як умисне вбивство. У слідства є три основні робочі версії – це професійна діяльність потерпілого, раптова сварка з невстановленою особою і вбивство з корисливих мотивів», – зазначив Грищенко.
З його слів, зараз особа нападника не встановлена. Справу веде група слідчих слідчого управління поліції Черкаської області.
«Призначено комплекс судових експертиз спрямованих на встановлення особи, яка вчинила кримінальний злочин, проведено поквартирний обхід будинків, розташованих недалеко від місця скоєння злочину, допитано понад 1300 осіб, встановлено та відпрацьовано понад 100 камер відеоспостереження, розташованих за маршрутом руху потерпілого», – повідомив він.
Єдина версія замаху, а тепер уже й убивства, яку поділяють черкаські журналісти, – професійна діяльність Вадима Комарова. Як кажуть його колеги, для багатьох високопоставлених осіб він був незручним: ставив викривальні запитання про корупцію в Черкасах, писав на резонансні теми.
Як раніше заявляв секретар НСЖУ в Черкасах Валерій Макєєв на своїй сторінці у Facebook, незадовго до нападу Вадим Комаров мав намір оприлюднити матеріали розслідування, яке вони проводили спільно в рамках телепроекту «72 години».
Зі слів Макєєва, вони разом готували телесюжет за інсайдерською інформацією, отриманою Комаровим, – зокрема, він отримав певні плівки (Макєєв порівняв їх із «плівками Мельниченка»), які «вказують на те, що деякі посадовці Черкаської міської ради (…) “допрацювалися”».
«Вони то закривають департамент у особистих своїх цілях, то реформують транспортну галузь, а тепер дійшли до спортивної», – розповів секретар НСЖУ. З його слів, щоб натиснути на керівника однієї зі спортивних шкіл, «вони кажуть, що закриють усі його спортивні школи», якщо він «не піде на їхні умови».
Макєєв зазначив, що на записах можна з легкістю впізнати голос одного з керівників міськради. Комаров анонсував публікацію цих записів у своєму блозі. Однак не встиг опублікувати їх через напад.
У зв’язку зі смертю журналіста сьогодні, 20 червня, о 14:00 біля меморіальної дошки пам’яті журналістів (Хрещатик, 27а, біля будівлі НСЖУ), які загинули під час виконання професійних обов’язків, відбудеться прес-конференція про обставини вбивства черкаського журналіста Вадима Комарова . Серед заявлених спікерів: Сергій Томіленко та Валерій Макєєв.
У НСЖУ нагадують, що будь-яка фізична агресія щодо журналістів в Україні неприпустима. А системна безкарність, яку ми бачимо в країні, провокує нові атаки. Раніше члени НСЖУ зверталися до народних обранців із проханням винести питання фізичної безпеки журналістів і свободи слова на спеціальні парламентські слухання. На жаль, слухання так і не відбулися.
«Телекритика» висловлює співчуття родині та друзям загиблого журналіста.
Фото: Facebook-сторінка Вадима Комарова