Чорно-білий «Шалений Макс»
Звичайно, можна дочекатися 14 червня і піти на «Світ майбутнього» Джеймса Франко – фільм, який задовго до свого виходу прославився ріп-оффом «Шаленого Макса». Сумнівне задоволення за ваші кровні; замість цього можна вже сьогодні зануритися в курну дистопію фільму «Шалений Макс: Дорога гніву» (2015), та ще й в монохромній версії – найкращій з існуючих, за твердженням режисера Джорджа Міллера.
Бойовик, який вийшов у
2015 році, обзавівся шанувальниками у найрізноманітніших колах. Його полюбили фанати перших трьох фільмів франшизи «Шалений Макс», феміністки, які розгледіли в Фуріосі справжню рольову модель (і не тільки на випадок апокаліпсису), металісти, які мріють повторити вогняне шоу гітариста Коми, і просто люди, які люблять дивитися, якстраждає Том Гарді.
Коли: 29 травня о 20:45
Один із найкращих вестернів усіх часів
«Принесіть нам голову Альфредо Гарсії», – подумки вимагали любителі Сема Пекінпа від організаторів цьогорічної «Молодості». На жаль, подивитися в центрі Києва на єдиний фільм, який режисерові вдалося вирвати з лап продюсерів цілим і неушкодженим, цього року не вдасться. Зате замість нього покажуть більш ранню «Дику банду» (1969) – картину, що увійшла до топ-10 найкращих вестернів усіх часів за версією Американського інституту кіно.
З огляду на те, що за майже 60 років відродження жанру так і не відбулося (про «космічний вестерн»у всесвіті «Зоряних воєн» і мелодраматичні серіали з Кевіном Костнером ми тактовно промовчимо), фільми золотої епохи вестерна стають усе цікавішим феноменом. Звичайно, через місяць ми покірно поплентаємося на другу частину «Сікаріо», але поки є можливість згадати, які дикі негідники кочували вздовж мексиканського кордону в XIX столітті та які дикі режисери знімали про них фільми в середині XX-го, – треба нею користуватися
Коли: 31 травня о 20:45
«Запаморочення», та не зовсім
«Зелений туман» Гая Меддіна – це колаж із більш як 200 забутих кіно- і телефільмів XX століття, що складається в несподівану фігуру: своєрідний римейк «Запаморочення» Альфреда Хічкока. Минулого року цей медіапроект став спонтанним хітом Берлінале; тепер же, у рамках спецпоказів «Молодості», приїде затуманювати голову киянам.
«Зелений туман» в ідеалі слід було б дивитися серед рідних для нього пейзажів Сан-Франциско, та ще й в живому музичному супроводі Kronos Quartet, як того вимагав сам Меддін, – але ми, не будучи розпещені фестивальними хітами, готові йти на показ і без цього бонусу. Щодо інших триб’ютів «Запаморочення» – «Телекритика» нещодавно згадувала їх на честь 60-річчя фільму.
Коли: 1 червня о 20:45
Остання глава «свавільної» трилогії Такеші Кітано
Звичайно, минулорічний фільм Кітано не заслужив таких похвал, як «Сонатина» або «Дзатоіті», але в фільмографії режисера він закриває важливий період – трилогію фільмів про якудза з промовистою назвою «Свавілля».
Традиційно Кітано виконав у власному фільмі роль наймовчазнішого і старомодного мафіозі, якого перестрілки і переділ влади між двома кланами-суперниками раз у раз відволікають від риболовлі з друзями. Сам фільм вийшов таким же старомодним – утім, ніхто ж і не чекає модернізованого кіно про злочинні синдикати, які родом із феодальних часів, правда ж? Це означає не тільки повторення пройденого («Свавілля: Остання глава» наповнений відсилання до старих стрічок Кітано), а й непохитність його патріархального режисерського кодексу перед вимогами Голлівуду.
Коли: 2 червня о 20:45