Зйомки «Чорнобиля» відбувалися в Києві, Прип’яті та Литві. Серіал створювався на замовлення американського каналу HBO та британського Sky, однак у зйомках також брав участь український продакшен RadioaktiveFilm, а модель енергоблоку №4 створена українською студією Postmodern Digital.
Нагадаємо, «Чорнобиль» став подією року світового рівня, викликав гучний міжнародний резонанс і визнаний найкращим серіалом усіх часів за версією IMDb. Прем’єра викликала хвилю обговорень причин і наслідків вибуху на АЕС у мережі та посилила інтерес людей з усього світу до цієї трагедії. За даними керівників туристичних компаній, після прем’єри серіалу кількість бажаючих відвідати зону відчуження зросла на 30%.
Телеканал «1+1» отримав ексклюзивне право на показ серіалу в Україні та вже 18 червня о 20:45 представить телеглядачам проект «Чорнобиль» із якісним українським дубляжем і україномовною графікою.
Ведучі «Сніданку» 18 червня працюватимуть у прямому ефірі з 6:30 на двох майданчиках: Руслан Сенічкін та Людмила Барбір вестимуть програму в студії у Києві, а Єгор Гордєєв буде на прямому ввімкненні з імпровізованої студії у Чорнобилі, у безпосередній близькості від четвертого енергоблоку АЕС.
«”Чорнобиль” – це серіал-потрясіння, і відразу після прем’єри на HBO весь ньюзрум «Сніданку» буквально гудів про нього. Нам хотілося розповісти про це глядачеві не лише як про культурне явище, а як про величезну трагедію нашої країни, жахливі подробиці якої стали відомі через багато років. Коли Єгор Гордєєв запропонував у день української прем’єри провести ефір із зони відчуження і пройтися місцями разом із героями, чиї життя назавжди змінила ця аварія, ми не могли не підтримати цієї ідеї. Зараз величезна хвиля інтересу до теми Чорнобиля, і ми завжди реагуємо на інформаційний запит глядача. Про цю трагедію не можна забувати, – розповідає директор департаменту ранкового мовлення Юлія Жмакіна. – Після перегляду серіалу приходить переосмислення подій. Коли стався вибух, я сама вчилася в останньому класі школи в Києві. Нам багато чого не розповідали, не відпускали з занять, і ми продовжували ходити до школи. Пам’ятаю, що в Києві я тоді просиділа до середини літа, і тільки потім мене вивезли».
Єгор Гордєєв проведе екскурсію зоною відчуження і покаже, як зараз вона виглядає і що там відбувається. Чи справді в підвалі лікарні міста Прип’ять досі лежить одяг пожежників четвертого енергоблоку, продовжуючи випромінювати радіацію? Також ведучий розкриє правду, яку приховували роками, і в прямому ефірі розповість, чому пожежники, яких після радіоактивного опромінення лікували в Києві, вижили, а ті, кого відправили на лікування до Москви, померли. Як повідомляє прес-служба, разом із Гордєєвим у прямий ефір також вийдуть ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, які через 30 років після катастрофи повернуться на місце подій, щоб відтворити фатальні події української трагедії, про яку зараз говорить весь світ.
Проект буде в ефірі телеканалу протягом трьох днів – 18, 19 і 20 червня, також під час онлайн-трансляції на VOD-платформі 1+1 video.
Раніше «Телекритика» в 10 пунктах підсумувала, як «Чорнобиль» вплинув на культуру та бізнес, і розповіла, що творців серіалу вже двічі намагалися викрити на плагіаті.
Фото: «1+1»