Телеканал «112 Україна» оголосив про спробу рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Володимира Зеленського. У зв’язку з цим канал підготував заяву, текст якої «Телекритика» наводить без скорочень.
«Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ та прокуратурі в арешті корпоративних прав телеканалу «112 Україна» та передачі їх АРМА. На телеканалі «112 Україна» звернення СБУ до суду з таким запитом вважають ще однією спробою рейдерського захоплення, вчиненою за прямим наказом президента України Володимира Зеленського. Телеканал «112 Україна» впевнений, що ці дії влади є абсолютно незаконними.
Після приходу Володимира Зеленського до влади з метою тиску на телеканали «112 Україна», NewsOne та їх власника – опозиційного народного депутата Тараса Козака – 8 липня 2019 року було інспіровано кримінальне провадження №42019000000001445, згідно з яким правоохоронці проводять незаконне, політично мотивоване розслідування.
Спроба рейдерської атаки телеканалу «112 Україна» була здійснена за вказівкою президента України Володимира Зеленського. Відповідні завдання отримали підконтрольні президенту Служба безпеки України й Офіс генерального прокурора.
У результаті Головне слідче управління Служби безпеки України за погодженням з Офісом генерального прокурора звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про арешт корпоративних прав групи компаній телеканалу «112 Україна» і їх передачу в управління АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку й управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів).
У разі задоволення такого клопотання, АРМА (державний орган) може призначити управителя для приватного телеканалу «112 Україна» або продати його третій особі на торгах. Тобто телеканал може бути примусово і безповоротно відібрано у нинішнього власника за політичними мотивами.
Ці дії мають незаконний характер, є рейдерством на найвищому державному рівні та являють собою склади конкретних кримінальних злочинів: зловживання владою і службовим становищем, перевищення повноважень працівником правоохоронного органу, службове підроблення, зловживання впливом (статті 364, 365, 366, 369-2 КК Україна) та інших.
Сьогодні суд відмовив СБУ й Офісу генерального прокурора і не підтримав незаконний, політично мотивований тиск на незалежний телеканал. Але той тиск, який сьогодні відчувають на собі незалежні від влади телеканали, відчуває і судова система.
Ситуація, що склалася, викликає серйозні побоювання, що ці спроби повторяться, і черговий суддя під тиском президента України, Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора вже не зможе винести законне і справедливе рішення.
«112 Україна» пов’язує спробу рейдерського захоплення телеканалу з наміром влади встановити цензуру в країні напередодні місцевих виборів. Канал стверджує, що це також тиск президента Зеленського на власника каналу – опозиційного народного депутата Тараса Козака.
Нагадаємо, вже понад рік влада не може знайти та покарати терористів, які здійснили обстріл будівлі телеканалу з гранатомета. Влада навіть не спромоглася хоча б на словах засудити дії радикалів.
Канал «112 Україна» має намір звернутися до Ради Європи, Європейського парламенту, організації захисту журналістів, посольства іноземних держав, а також до Міжнародної редакційної ради із закликом забезпечити захист свободи слова в Україні».
Нагадаємо, Нацрада призначила позапланову перевірку супутниковому телеканалу «112 Україна» через порушення умов ліцензії.
Читайте також:
Канал «112 Україна» перевірять через висловлювання Віктора Медведчука
Глава РПЦ Кирилл поздравил украинцев в эфире канала «112 Украина»
Канал «112 Україна» покаже концерт з Кремля
Команда «112 Україна» поповнилася новим ведучим
Фото: «112 Україна»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!