Однією з найпопулярніших освітніх платформ на сьогодні є TED – фонд, відомий своїми щорічними конференціями. Пропонуємо вам ознайомитися з нашою добіркою виступів експертів сфери медіа, які напевно стануть у пригоді у вашій роботі.
«Як новини спотворюють наше сприйняття світу»
Спікер: Аліса Міллер, генеральний директор Public Radio International
Тривалість: 4 хвилини
79% новин, які щорічно продукують світові ЗМІ, припадають на США. Аліса Міллер, вивчивши дані аналізу новин, дійшла висновку, що американські медіа набагато охочіше висвітлюють події, пов’язані з Брітні Спірс, ніж події міжнародного рівня. Диктує цю моду споживач чи ЗМІ самим вигідно створювати історії такого спрямування?
«Майбутнє новин? Віртуальна реальність»
Спікер: Нонні де ля Пенья, генеральний директор Emblematic Group
Тривалість: 10 хвилин
Що, якщо ви могли б відчути історію всім тілом, а не тільки розумом? Таким питанням задалася журналістка Нонні де ла Пенья, яка працює над новою формою журналістики, яка об’єднує традиційний формат репортажу та технології віртуальної реальності. Де ла Пенья сподівається, що люди, стикаючись з таким досвідом взаємодії із засобами масової інформації, сприйматимуть новини абсолютно по-іншому.
«Як шукати правду в еру фейкових новин»
Спікери: Крістіан Аманпур, британська та іранська журналістка, головна міжнародна кореспондентка CNN; Кріс Андерсон, куратор TED
Тривалість: 18 хвилин
Останні 30 років Крістіан Аманпур провела, розмовляючи з діячами культури і політичними лідерами, які формували історію свого часу. У розмові з куратором TED Крісом Андерсоном кореспондент обговорює фейкові новини, об’єктивність у журналістиці та роль ЗМІ в глобальній політиці.
«Чи є у медіа “обов’язок відповідальності”?»
Спікер: Девід Путнем, продюсер
Тривалість: 11 хвилин
У своєму виступі Девід Путнем ставить дуже важливе запитання про засоби масової інформації: чи мають медіа моральне право створювати «поінформованих громадян», які підтримують демократію? З рішенням, яке пропонує Путнем, можна не погодитися, але відповісти на це запитання важливо хоча б самому собі.
«Слухаючи голоси світу»
Спікер: Ітан Цукерман, блогер і технолог
Тривалість: 20 хвилин
Інтернет об’єднує земну кулю, однак більшість із нас усе ще продовжують слухати тільки тих, хто схожий на нас. Ітан Цукерман як блогер хоче допомогти жителям планети ділитися своїми історіями зі світом. У своєму виступі Ітан каже про те, як відкрити для себе світ за допомогою Twitter і читати новини навіть тими мовами, які ви не знаєте.
«Не подобається клік-бейт? Не клікай»
Спікер: Саллі Кон, оглядач новин
Тривалість: 5 хвилин
Багато новинних сайтів сьогодні вийшли за рамки простого повідомлення новин. Щоб підвищити кількість переглядів сторінки, ЗМІ можуть користуватися такими «нечесними» методами, як клік-бейт (наприклад, провокаційні заголовки). Аналітик новин Саллі Кон пропонує «дарувати» дорогоцінні кліки не всім ЗМІ, а тільки тим ресурсам, яким ми дійсно довіряємо.