28 вересня 100 тисяч дитячих малюнків із мріями вперше відправили в космос. Вони летять зі швидкістю 300 тис. км/до планетної системи TRAPPIST-1, де, як вважають вчені, можуть перебувати позаземні цивілізації. Щоб досягти точки призначення, «Промінь мрій» летітеме 41 світловий рік. У історії планети це дев’яте послання до позаземних цивілізацій, повідомляє прес-служба 1+1 media.
Промінь із дитячими мріями був відправлений з Центру космічних досліджень і зв’язку, який розташований біля Львова. Координували місію з Національного центру управління та випробувань космічних засобів у Києві. Одночасно на головній столичній вулиці відбувалася світлова візуалізація запуску сигналу в космос. «Промінь мрій» відкривав програму міжнародного фестивалю Kyiv Lights Festival. Її створили художники, які анімували дитячі малюнки з мріями.
Щоб послання полетіло, потрібно було натиснути дві кнопки «Пуск» – одна в Золочеві Львівської області, друга в командному пункті в Києві.
У Золочеві запуск «Променя» координував керівник Центру космічного зв’язку Віктор Ожинський. Допомагали йому куратор проекту «Здійсни мрію», телеведуча Лідія Таран і діти, які малювали свої мрії для відправки у Всесвіт.
«Команда космічного центру з усією відповідальністю підготувалася до старту космічної місії, розробили спеціальну програму для кодування малюнків, удосконалили техніку nf навіть вдягнули нашивки “Космічна місія. Промінь мрій”», – повідомляє прес-служба.
На кнопку «Пуск» натиснув 8-річний Максим Сирчин – він тривалий час боровся з важкою хворобою і в цей період намалював свою мрію – створити ракету, яка полетить у космос.
Київський командний пункт Національного центру управління та випробувань космічних засобів весь час був на зв’язку із Золочевим. Звідти команди запуску променя давав керівник центру Володимир Присяжний і член наглядової ради благодійного фонду «Ти не один» Олександр Ткаченко. На екрані за запуском спостерігали учні лікарняної Школи супергероїв із ОХМАТДИТ.
Коли команди космічних центрів були готові до виконання космічної місії, а всі системи перевірені, – почався зворотний відлік і сигнал з дитячими мріями вирушив у космос.
Проведення космічної місії «Промінь мрій» підтримав Мікаель Жийонне, голова групи астрономів, які відкрили зоряну систему TRAPPIST-1: «Діти – це наші наступники. Зовсім скоро вони будуть розвивати нашу цивілізацію. Відправлення повідомлень на TRAPPIST-1 у сподіванні на відповідь через 80 років – це акт надії. Надії на те, що в небі є інші живі істоти, з якими ми могли б спілкуватися і нарешті позбутися “космічної самотності”».
Паралельно з сигналом радіотелескопу в космос полетів світловий «Промінь мрій». Він вирушив із Хрещатика, на Kyiv Lights Festival. На фасаді будівлі КМДА з’явився мультик, повністю створений зі 100 тисяч дитячих малюнків мрій, зібраних у рамках марафону #моядітячамрія по всій Україні.
Навівши телефон на будівлю, за допомогою доповненої реальності глядачі побачили, як над ними літають ракети, єдинороги, риби, дракони. Автори – художники SKILZ і Live Аnimation.
За повідомленням прес-служби, проект із запуску дитячих мрій у космос підтримало МЗС. А 19 вересня представники Державного космічного агентства України надіслали офіційного листа в NASA, в якому повідомили про деталі космічної місії та попросили підтримати ідею назвати одну з планет системи TRAPPIST-1 Планета мрій.
Фото: 1+1 media