У квітні 2012 року на ABC стартувала історія про Олівію Поуп, темношкірого антикризового менеджера, президента США Фіцджеральд Томаса Гранта і його дружину Моллі. Але серед центральних персонажів саме Поуп стала центральнішою за інших. Молода жінка походжає Вашингтоном у пальто від Burberry, володіє прибутковим бізнесом, а вечорами п’є червоне вино на самоті, припала до смаку аудиторії.
Але, що найпримітніше, вперше за останні 40 років на телевізійних екранах США з’явилася темношкіра головна героїня.
Героїня Поуп (Керрі Вашингтон) працювала на Білий дім і мала роман із кандидатом у президенти США Фіцджеральдом Грантом. Олівія та її команда «гладіаторів», як називають себе в серіалі самі персонажі, як антикризове агентство затято боролися за честь своїх не завжди чесних клієнтів. Інтриги, скандали і багато розслідувань – ось, чого так не вистачало сучасній публіці.
Зі слів сценариста проекту Шонди Раймс, яка вже працювала з ABC над серіалом «Анатомії Грей», спочатку канал дав їй дозвіл на зйомки лише семи епізодів серіалу, проте рейтинги шоу виявилися настільки високими, що продовженню серіалу дали зелене світло.
«”Анатомія Грея” була моїм першим телевізійним шоу, і це виявилося чимось більшим, гігантським, божевільним і дало мені багато сили, – коментує Шонда Раймс. – Мені потрібен якийсь час, щоб зрозуміти, що я хотіла б зробити з цією силою, але ця сила була дуже ефективним інструментом. І коли я зустріла Джуді Сміт (відомого антикризового тренера з Вашингтона. – Ред.), то зрозуміла, що хочу написати про це шоу. Мені ніколи не спадало на думку, що будуть проблеми з шоу, де провідну роль гратиме афроамериканець”».
Ідея самого серіалу була заснована саме на житті та кар’єрі Джуді Сміт, колишнього керівника прес-центру Джорджа Буша-старшого. Сміт також стала одним із продюсерів проекту.
Виконавець ролі президента США Тоні Голдвінг розповів NY Times, що на роль Олівії пробувалися майже всі темношкірі голлівудські актриси.
Продюсер «Скандала» покидает ABC. Что это значит для канала
Іншим важливим моментом у роботі над проектом, зі слів акторів, було виведення серіалу в Twitter (зірки серіалу створили акаунти в соцмережі. – Ред.). Це було не стільки частиною маркетингової стратегії, скільки залученням людей до діалогу, під час якого порушувалися дійсно важливі питання – про гендерну рівність, про терпимість до секс-меншин, про расову толерантність і про багато іншого.
Хоча Олівія Поуп не була однозначно гарною чи поганою героїнею, оскільки цей персонаж дуже багатогранний, у Раймс не було навіть думки про те, що глядач може вирішити, що Олівія антагоніст.
«Вона закохана, вона зла, вона добра, вона зіпсована, вона блискуча. Вона робить помилки», – коментує Раймс.
Ще одним ключовим моментом є те, що Олівія була дівчиною із забезпеченої афроамериканської сім’ї, отримала гарну освіту, брала участь в політичних кампаніях і навіть зуміла побудувати власний бізнес. Це повинно було надихнути молодих афроамериканок і вкласти в їхні голови нові цінності.
Звичайно, галасу навколо політично орієнтованого серіалу уникнути не вдалося. «Скандал» почався під час президентства Обами, а завершується при Трампі. Шоу за шість років існування відкликалося майже на всі резонансні події і показувало нам, якою може бути Америка при сірому кардиналові на кшталт Олівії або за першої жінки-президента на кшталт Моллі.
Белламі Янг, яка виконує роль Моллі Грант, зізналася, що сучасна Америка стоїть позаду решти світу з точки зору зручності перебування жінок у владі. За її словами, американці звикли до влади «старих білих чоловіків».
Залишається тільки здогадуватися, чи прийде на зміну «Скандалу» таке ж відверте шоу в епоху одіозного республіканця Трампа.