Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 22 серпня переоформила ліцензію єдиному провайдеру ефірного цифрового телебачення – компанії «Зеонбуд», з метою розширення покриття першого мультиплексу (МХ-1). Компанія розширить мережу МХ-1, доставивши передавачі в 14 населених пунктах 4 областей – Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської та Луганської.
Нові передавачі будуть встановлені в таких населених пунктах:
- Волинська область
Ратнівський район, с. Кортеліси; - Закарпатська область
смт Великий Бичків;
Воловецький район, смт Воловець;
Тячівський район, с. Глибокий Потік;
Іршавський район, урочище Буськовець;
Тячівський район, смт Дубове;
Тячівський район, с. Калини;
Перечинський район, м. Перечин;
Мукачівський район, с. Сойми; - Івано-Франківська область
Верховинський район, смт Верховина;
м. Калуш;
Косівський район, с. Річка;
Яремчанський район, м. Яремче; - Луганська область
смт Троїцьке.
Під час розгляду цього питання відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко наголосив, що регулятор над цією проблемою працював протягом тривалого часу і доклав багато зусиль, щоб ці зміни відбулися. З його слів, у провайдера буде рік на те, щоб встановити передавачі в цих населених пунктах, тому звернувся до «Зеонбуду» з проханням не зволікати та якомога швидше їх запустити. Своєю чергою Нацрада підготує звернення до ліцензіатів, які здійснюють мовлення в мультиплексі МХ-1, про внесення відповідних змін до їхнього договору з «Зеонбудом». Про потужність передавачів не повідомлялося.
Зазначимо, 8 серпня Нацрада погодила компанії «Зеонбуд» розширення мережі мовлення першого мультиплексу (МХ-1) в Одеській області з 9 населених пунктів до 16. Як відомо, у МХ-1 мовлять «Україна», «Інтер», «1+1», ICTV, «Перший», а також НТН, К1 і «Ентер-фільм».
Нагадаємо, компанія «Зеонбуд» навесні 2018-го на міжвідомчій робочій групі з переходу на ефірну цифру погодилася з наявністю білих плям у своєму покритті та пообіцяла до 1 січня 2019 року добудувати цифрову мережу першого мультиплексу МХ-1 у 47 населених пунктах у 19 областях України. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, у його формуванні брали участь телегрупи. «Зеонбуд» погодився витратити 93 млн гривень власних коштів – саме в цю суму провайдер оцінив вартість добудови мережі. Однак восени 2018-го провайдер офіційно відмовився добудувати мережу першого мультиплексу (МХ-1), мотивуючи це конфліктом із Концерном РРТ. «Зеонбуд» нарікав на те, що Концерн РРТ не надав технічну інформацію з передавачів. Тоді як у КРРТ зазначали, що провайдер мав спочатку замовити через Нацраду обчислення частот і їхніх потужностей в Українського державного центру радіочастот. 13 грудня Нацрада ухвалила рішення звернутися до УДЦР для обчислення 41 додаткової частоти для розширення мережі МХ-1 «Зеонбуду», окрім населених пунктів Одеської області. Чи відбулося обчислення частот, не повідомлялося.
Фото: pixabay