Експерти Admixer проаналізували ключові тренди програматик-реклами, які будуть актуальними у 2021 році для світового та українського ринків.
Тренд №1. Voice-Activated Ads
Реклама, що активується голосом (Voice-Activated Ads), стане ще більш популярною, завдяки зміцненню позицій на ринку діджитал-реклами віртуальних голосових помічників. Так, згідно зі звітом Canalys, представленому у лютому 2020-го, глобальний ринок смартколонок показав стрімке зростання за підсумками попереднього року: пристрої від Amazon, Google, Baidu, Alibaba та Xiaomi поставили рекорди з продажу. Протягом 2019 року ці компанії сумарно продали 125 млн розумних колонок у всьому світі, що на 60% більше, ніж у 2018 році.
Ба більше, дослідницька і консалтингова компанія Gartner прогнозує, що цьогоріч частка запитів, що приходять від голосових помічників, складе 30%.
Тому провідна роль щодо впровадження Voice-Activated Ads буде за програматиком, який інтегрує рекламу брендів і поведе покупця у вир продажів.
Тренд №2. Сonnected TV/OTT-реклама
Згідно з даними аналітичної компанії eMarketer, понад 190 млн осіб мають телевізори, під’єднані до мережі. У звіті прогнозується, що до 2022 року їх кількість зросте до 204 млн. В Україні близько 10-12% населення володіють телевізорами з під’єднанням до інтернету, однак і в нашій країні Smart TV стає все популярнішим.
Стрімінгові сервіси, такі як Netflix, Hulu та Amazon Prime, збільшують свою аудиторію і нарощують присутність у сегменті OTT-реклами. Але сервіси, що працюють за передплатою, далеко не єдиний сегмент онлайн-ТБ, що зростає. Велику роль у привабливості онлайнової ТВ-реклами грають можливості таргетингу, недоступні класичному ТБ. Згідно зі звітом PwC, до 2021 року приблизно третина доходів від світової телевізійної реклами буде приносити саме програматик.
Тренд №3. In-app/In-game Ads
Згідно з даними Admixer, 50% користувачів у всьому світі використовують смартфони, а 80% часу припадає на взаємодію з додатками, тому у 2021 внутрішньоігрова реклама (In-game Ads) стане ще популярнішою, а також і реклама, впроваджена у неігрові додатки (In-app Ads).
In-App/In-Game-реклама допоможе брендам забезпечити комунікацію з користувачами й так зробить стратегію бренду багатоканальною.
Тренд №4. Digital Out Of Home
Діджиталізація зовнішньої реклами (Digital Out Of Home (DOOH)) забезпечує високу конверсію, а тому з роками ставатиме все «розумнішою». Зауважимо, що DOOH активно інтегрується у програматик-екосистему, що розширює пул способів покупки реклами, наприклад, через аукціонну модель RTB.
Що стосується українського ринку, то експертам варто звернути увагу на додаткові можливості таргетингу та ретаргетингу, опрацювати динамічні креативи, які сьогодні присутні у стандартному діджиталі, але поки відсутні у DOOH.
Тренд №5. Internet of Things
Internet of Things, або інтернет речей, глобалізується не днями, а годинами: смартгаджети стають дедалі популярнішими. Наприклад, у 2019 році на глобальному ринку було продано 305 млн цих пристроїв. Аналітики вважають, що до 2023 року їх кількість збільшиться до 490 млн.
В Україні експерти Admixer Technologies також спостерігають активне зростання кількості пристроїв, під’єднаних до мережі, на людину.
Те, що пристрої збирають дані про своїх власників, діляться ними, аналізують і зберігають, дозволяє маркетологам зорієнтувати рекламні меседжі найбільш прицільно.
Тренд №6. Максимальна персоналізація реклами
Змусити споживачів реагувати на рекламу все складніше, оскільки вона – всюди, у буквальному сенсі слова. Однак не варто впадати у відчай. У програматик-екосистемі є ряд інструментів, здатних полегшити хорошу віддачу кампаній. Таким інструментом є DMP (data management platform), що збирає дані та керує ними, а також DCO (dynamic creative optimization), що дозволяє автоматично оптимізувати рекламне повідомлення, ґрунтуючись на принципах machine learning, контекстний маркетинг.
Аналіз даних і подальше прогнозування за допомогою adtech-технологій дозволить адаптувати рекламне повідомлення для конкретної демографії, типу пристрою, місцеположення і часу, інтересів і т.д.
Тренд №7. Й агентства, й in-house-команди
Згідно з результатами опитування, проведеного IAB Europe, у 86% брендів, які використовують програматик, у колективах є співробітники, які спеціалізуються на програматику. Але при цьому тільки 39% брендів повністю перейшли на послуги in-house команд, особливо, коли мова йде про покупки у медіа. 47% брендів ділять завдання між in-house командами й агентствами. Також респонденти повідомили, що зазвичай використовують власні команди для стратегічних напрямків, а агентствам віддають на аутсорсинг технічні функції: оптимізацію кампаній, управління даними.
Тренд №8. Програматик-аудіореклама
Spotify, SoundCloud, Google, Pandora та інші майданчики продовжують нарощувати прибуток від програматик-аудіореклами. Згідно зі звітом Podcast Revenue Report за 2019 рік, рекламодавці у США витратили на подкасти $708 млн, що на 48% більше, ніж у 2018 році. В Україні цей вид медіа тільки набирає обертів, зате протягом останніх двох років спостерігається істотне зростання у сфері діджитал-радіо. Близько 30% онлайн-користувачів слухають діджитал-радіо. Сьогоднішні технології дозволяють зробити рекламу у цьому медіа максимально нативною.
Тренд №9. Open Web замість Walled Gardens
Закриті екосистеми, де всі функції контролюють BigTech-компанії (walled gardens), розростаються з неймовірною швидкістю. Завдяки такому стрімкому зростанню Facebook, Google, Apple, Amazon все активніше монополізують ринок. І, звичайно, далеко не всім це подобається. Тому споживачі все частіше віддають перевагу Open Web – незалежним інтернет-майданчикам, про що красномовно говорять дані опитування, проведеного OpenX.
Понад 30% користувачів стверджують, що вони користуються Facebook та YouTube менше, ніж навіть, наприклад, рік тому. Основна причина – менш актуальний і цікавий контент.
Тренд №10. Omnichannel
Тільки використовуючи omnichannel-підхід, рекламодавці можуть збільшити кількість точок дотику з важливими для них аудиторіями та максимізувати ефективність кампаній. Технології програматик-закупівель дозволяють оптимізувати рекламу і налаштовувати її під різні пристрої та канали.
Використовуючи багатоканальний підхід, рекламодавцям складніше відстежувати та прогнозувати поведінку аудиторії, проте такий підхід дозволяє досягати максимальних показників: розміщуючи рекламу на потрібному пристрої у потрібний час, підбираючи для кожного каналу, контексту та сегмента аудиторії релевантне повідомлення.
Підбиваючи підсумок
Індустрія розширюється новими медіаформатами, такими як CTV, DOOH та Digital Audio. У той самий час галузі варто розв’язати проблеми з конфіденційністю і збором даних. Програматик повинен буде адаптуватися до нових правил гри та перейти до post-cookie моделі.
Читайте також:
Google показуватиме ім’я рекламодавця в оголошеннях
ТВ и digital просели, с PR все в порядке: что произошло с рекламными рынками в первом полугодии 2020-го
41% рекламодавців відновлять співпрацю з Facebook у серпні
Фото: «Телекритика»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!
Думки авторів, висловлені у рубриці «Блоги», є суб’єктивними і можуть не збігатися з позицією редакції «Телекритики».