Супутникова платформа Viasat пройшла перевірку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо трансляції російських телеканалів. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці член регулятора Сергій Костинський, який був ініціатором перевірки провайдера.
«За результатами моніторингу Національною радою Viasat з’ясувалося, що в пакеті програм, які формує провайдер для перегляду своїм абонентам, російських телеканалів немає. Тобто провайдер не порушував вимог закону і рішень Національної ради. В принципі, це вдалося з’ясувати одразу», – зазначив посадовець.
Водночас він вважає, що провайдер «залишив відкритим для користувачів доступ до російських каналів зі свого обладнання». У результаті абонентам доступні російські телеканали, які мовлять у відкритому вигляді з супутника Hot-Bird 13 С – ТНТ, СТС, «РТР-Планета», «Россия 24», «НТВ-мир», «8 ТБ», «Первый канал. Всемирная сеть» тощо. Тому чиновник просить Viasat усунути можливість дивитися відкриті російські канали для своїх абонентів: «За результатами моніторингу ми офіційно звернулися до провайдера програмної послуги Viasat з інформацією про те, що інші учасники ринку зазвичай обмежують доступ своїх абонентів до заборонених російських телеканалів. Тому сподіваємося, що Viasat (ТОВ «Віжн ТБ»), яке виконує букву закону і не ретранслює російські телеканали, усе ж таки розгляне можливість обмеження вільного доступу своїх абонентів до російських каналів зі свого обладнання».
Нещодавно публічно ініціював моніторинг Viasat (ТОВ «Віжн ТБ»), на підставі публікації Gosha Tykhyi про начебто…
Опубліковано Сергієм Костинським Пʼятниця, 12 квітня 2019 р.
Компанія Viasat у відповідь чиновнику зазначила, що використовує обладнання сторонніх компаній-виробників. Доступ до незакодованих каналыв можна буде усунути після кодування телеканалів українських телегруп, для чого на ринок будуть доставлені нові тюнери. «В наших заявах ми говорили, що супутникові ресивери дають змогу користувачу самостійно встановлювати канали та оператор не може технічно завадити цьому. Звертаємо вашу увагу, що питання та проблема поширення російських каналів на супутниковому телебаченні більш глобальна. Оператори супутникового телебачення це лише 2% від 4,5 млн домогосподарств з переглядом ТБ по супутнику. 98% таких користувачів дивляться відкриті канали в тому числі російські або використовують платні піратські сервіси, в яких російські канали вже встановлені. Саме це має бути предметом найбільшого контролю з боку регулятора. Ми готові активно підтримати таку ініціативу. Також хочемо зазначити, що під кодування супутникового сигналу оператори розробляють та закуповують бокси, які дають змогу дистанційно блокувати канали, зокрема й російські, тому вкотре наголошуємо на необхідності того, щоб кодування відбулося», – пояснив Viasat.
Раніше компанія Viasat вже поснювала, що сет-топ-бокси, які використовують споживачі для перегляду телеканалів, можуть приймати контент у двох діапазонах, один із яких дає змогу вручну налаштовувати відкриті канали. Оскільки сигнал російських телеканалів не закодований, споживацькі тюнери можуть приймати його. Таким чином, незважаючи на те що провайдер не надає такої послуги, глядачі можуть самостійно і незалежно від провайдера налаштувати доступ до російських каналів.
Нагадаємо, 28 березня журналіст «Укрінформу» повідомив про трансляцію низки телеканалів Росії, які були йому встановлено за рекомендацією працівника компанії-підрядника, з яким співпрацює Viasat. Інформацію журналіста відразу підхопив і оприлюднив на засіданні Нацради Сергій Костинський, який представляє в цьому органі президентську четвірку, після чого почав вимагати оголосити провайдеру позапланову перевірку. Компанія провела службове внутрішнє розслідування. У результаті Viasat припинив співпрацю з цим підрядником, з іншими підрядниками і майстрами-налаштувальниками обіцяли провести інформаційно-роз’яснювальну роботу. Після цього компанія заявила, що стала жертвою замовної кампанії з дискредитації бренду в соціальних мережах і на телеканалі «Прямий». На думку супутникової платформи, її використовували як інструмент передвиборчої кампанії одного з кандидатів у президенти.
Чи планує Нацрада проводити перевірку на предмет трансляції некодованих російських телеканалів другого провайдера супутникового телебачення – компанії XtraTV, не повідомлялося.
Фото: pixabay