Холдинг «Вести Україна» міністра-втікача доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка має намір оскаржити результати конкурсу на 104,6 МГц у Києві, на якій до 3 березня 2017 року здійснювало мовлення «Радіо Вести» (ліцензією володіло ТОВ «ТРК “Дивосвіт”»). Незважаючи на участь у конкурсі відразу двох компаній холдингу, у «Вести Україна» вказують на його незаконність. Про це йдеться в релізі, поширеному холдингом.
«Ч. 9 ст. 4 закону “Про телебачення і радіомовлення” передбачає, що не допускається подвійне ліцензування одного і того ж виду діяльності в галузі телебачення і радіомовлення. Такими неправомірними діями члени Нацради свідомо порушили зазначений принцип. Крім того, посадові особи Нацради фактично спровокували новий спір, стороною якого буде не тільки Нацрада, а й компанія – переможець конкурсу, яка при цьому не була заздалегідь поінформована про таке обтяження», – йдеться в повідомленні.
Ольга Семченко, голова ради директорів «Вести Україна», не уточнює, коли саме холдинг подасть до суду на Нацраду і компанію-переможця. «Переконані, що проведенням такого конкурсу порушуються права і законні інтереси не тільки «Радіо Вести», а й інших підприємств, які є учасниками конкурсу. Це суперечить принципу верховенства права, основоположним принципам державної політики у сфері телебачення і радіомовлення. Медіахолдинг «Вести Україна» й надалі відстоюватиме свої законні права та інтереси в судовому порядку», – прокоментувала Ольга Семченко.
Як писала «Телекритика», під час конкурсу адвокат «Радіо Вести» звернувся до членів Нацради з вимогою про скасування рішення щодо оголошення конкурсу на частоту 104,6 МГц у Києві до вирішення судових спорів між Нацрадою та «Радіо Вести» про відмову в продовженні ліцензії на мовлення на цій частоті. Під час засідання адвокат радіостанції повідомив про наміри подати до суду, незалежно від компанії переможця.
На думку холдингу, Нацрада приховала від конкурсантів той факт, що частота «Радіо Вести» досі перебуває у судовому спорі. «Частота 104,6 МГц у Києві є предметом чинного судового спору. Надання можливості іншій особі мовити на цій хвилі передчасне і протиправне. Однак Нацрада під час проведення конкурсу на зазначену частоту приховала цей факт, що порушило права інших компаній, які виявили бажання брати участь в конкурсі», – повідомляється в релізі компанії.
Хоча, як писала «Телекритика», згідно з даними держреєстру судових рішень, насправді «Радіо Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») програло Нацраді два суди на предмет неправомірності продовження ліцензії для мовлення на київській частоті: 15 февраля 2018 року – перший суд, а 12 червня 2018-го – апеляцію. 4 жовтня 2018 року «Радіо Вести» подало касаційну скаргу до Верховного суду, який відкрив касаційне провадження і відмовив «Радіо Вести» в призупиненні виконання рішень судів попередніх інстанцій.
У своєму релізі холдинг вказує, що «правоохоронними органами» порушено кримінальні провадження через протиправні дії посадових осіб Нацради: «За заявами «Радіо Вести» про протиправні дії посадових осіб Нацради правоохоронними органами порушено кримінальні провадження у попередній правовій кваліфікації «Зловживання владою або службовим становищем». Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває, і остаточну правову оцінку діям працівників Нацради правоохоронці ще не дали».
Також у холдингу наполягають на тому, що «завдяки Нацраді формат “Радіо Вести” дістався радіо “Прямий ФМ”».
Нагадаємо, частота 104,6 МГц (2 кВт) на радіоконкурсі 4 квітня відійшла Radio JAZZ (ТОВ «Ч К»), яке порівну належить генеральному директорові радіохолдингу «ТАВР Медіа» Ігорю Чернишову і гендиректору «Радіо Рокс» Сергію Кузіну. Частота 88,4 МГц (потужність 1кВт) відійшла інформаційно-репортажному «Прямому ФМ», який був єдиним претендентом. Конкурентами Radio JAZZ були відразу 4 компанії, з яких – 2 компанії з холдингу «Вести Україна». Конкурс мав ознаки корупції – переможець був відомий ще до його оголошення.
Фото: «Вести»