На знак протесту працівники відділу політики та заступник головного редактора написали заяви про звільнення, пише «Российская служба ВВС».
Політичний блок газети «Комерсант» у повному складі звільняється з видання на знак протесту проти рішення керівництва газети звільнити кількох журналістів через незручний матеріал. У результаті газета втрачає 13 журналістів.
У понеділок вдень спеціальний кореспондент «Коммерсанта» Іван Сафронов і заступник редактора відділу політики Максим Іванов повідомили на своїх Facebook-сторінках, що акціонери видання ухвалили рішення про їх звільнення.
https://www.facebook.com/isafronov/posts/10219767763932544
З їхніх слів, звільнення пов’язане з опублікованою в середині квітня статтею про можливе звільнення Матвієнко з посади спікера Ради федерації та заміну її на нинішнього голову Служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна. «Приводом стала замітка “Спікерів робити з цих людей”, у якій сказано про можливе звільнення Валентини Матвієнко з посади голови Ради федерації, – написав Сафронов. – Це дивне відчуття: скільки написано текстів – про вибори, регіони, парламент, закони, різні перестановки і… – тепер крапка».
«Рішення про необхідність припинити трудові відносини ухвалене акціонером ВД», – пояснив Іванов.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2225198390899838&set=a.562488627170831&type=3
Як повідомляє ВВС, після виходу статті Матвієнко висловлювала претензії власнику видання – Алішеру Усманову. З цього приводу, з його слів, минулого вівторка відбулася термінова зустріч із відділом політики.
Незабаром про звільнення з газети заявили працівники політичного блоку газети на чолі із заступником головного редактора Глібом Черкасовим. «У акціонера є право ухвалювати кадрові рішення, у працівників є право з ними не погоджуватися єдиним можливим способом – зміною місця роботи», – написав Черкасов на Facebook-сторінці.
https://www.facebook.com/pygach/posts/2456982464352825
Генеральний директор видавничого дому Володимир Желонкін, який за сумісництвом обіймає посаду головного редактора газети «Комерсант», сказав, що рішення ухвалював він особисто – ані акціонер, ані влада не просили його звільнити журналістів і не висували жодних претензій до статті. «Стаття була написана не за стандартами видавничого дому», – сказав Желонкін, відмовившись уточнити, які саме стандарти були порушені. ВВС з посиланням на джерело пише, що після виходу статті обговорювалося звільнення самого Желонкіна, однак йому «вдалося відбитися».
Нагадаємо, видавничий дім «Комерсант» належить мільярдерові Алішеру Усманову, засновнику й основному акціонерові USM Holdings, що посідає 9-ту сходинку в рейтингу багатіїв російського Forbes.
Фото: pixabay