Дрони Aquila мали працювати на сонячній енергії і надавати інтернет людям, що живуть у важкодоступних районах. За задумом творців, апарати повинні були літати на висоті 18 кілометрів і забезпечувати підключення до інтернету за допомогою лазерного променя.
За оцінкою Facebook, на сьогодні доступу в інтернет немає у майже 4 млрд людей по всьому світу. Корпорація почала розробку безпілотників у 2014 році. За весь час існування програми Aquila були проведені два публічні випробування дронів, одне з яких завершилося пошкодженням апарату підчас посадки.
Зі слів голови технічного підрозділу компанії Яеля Магуайра, розробка літальних апаратів починалася, коли в світі було «дуже мало компаній, які працювали в цій сфері».
«Нам було цікаво стежити за тим, як провідні компанії в аерокосмічній сфері теж починають інвестувати в цю технологію, зокрема у проектування і будівництво літальних апаратів для польотів на великій висоті, – заявив Магуайр. – З огляду на це ми вирішили більше не проектувати і не будувати власні апарати і закрити наш об’єкт в Бріджвотері».
Facebook має намір співпрацювати з іншими компаніями, зокрема з авіабудівною корпорацією Airbus, зі створення повітряних платформ і розвитку інших технологій, які дадуть змогу забезпечити доступ у інтернет у віддалених регіонах.
Крім цього Facebook бере участь у авіаційних консультативних радах і законотворчих комітетах в США і на міжнародному рівні.