У 2018 році Україна посідала 8 місце за надійністю інтернету, переданого протоколом IPv4. А цього року вона поліпшила результат і посіла 4 місце. Про це повідомляється в блозі компанії Qrator Labs.
Попереду України Німеччина, Бразилія і Велика Британія. Водночас вона обійшла такі країни, як Швейцарія, Сінгапур, Франція і Бельгія.
Щодо інших країн, США втратили 11 позицій і посіли 18 місце. Австрія і Бангладеш випали з топ-20, а Італія і Люксембург, навпаки, повернулися, після випадання в 2017 і 2018 роках відповідно.
«Щорічно в рейтингу стійкості відбуваються цікаві пересування. Минулого року ми писали, що загальні показники 20 провідних країн не надто змінилися з 2017 року. Варто зазначити, що рік у рік ми відзначаємо позитивну глобальну тенденцію до підвищення надійності і загальної доступності», – повідомляють дослідники.
Завдяки чому Україні вдалося так поліпшити свої показники за рік, розповів член правління Української інтернет-асоціації Макс Тульєв: «Найзначнішим зміною, яку ми бачимо в Україні, є зниження вартості транзиту даних. Це дає змогу більшості прибуткових інтернет-компаній придбати кілька вищих з’єднань за межами наших кордонів. Hurricane Electric особливо активний на ринку, пропонуючи «міжнародний транзит» без прямого контракту, тому що вони не видаляють префікси з бірж – просто анонсують клієнтський конус на місцевих точках обміну трафіком».
Зі слів дослідників, тема надійності інтернету зараз особливо актуальна у зв’язку з ростом ризиків кібербезпеки і постійним потоком новин про атаки на інтернет-інфраструктуру. «Навіть невисокі значення в рейтингу нестабільності можуть викликати справжні проблеми з доступністю в разі масованої атаки на великого, загальнонаціонального, постачальника критично важливої служби, припустимо, DNS. Не забувайте також, що зовнішній світ відключиться від служб і даних, розташованих усередині регіону, в разі повної втрати зв’язаності».
Дослідження показує, що ринки інтернет-провайдерів і операторів зв’язку, засновані на конкуренції, розвиваються динамічніше, щоб стати набагато стабільнiiими і відмовостійкими щодо ризиків всередині і за межами конкретного регіону.
Нагадаємо, «Телекритика» повідомляла про те, що в Україні з’явилася Коаліція цифрової трансформації.
Фото: Pixabay