У своїй колонці на сайті «Української правди» Томіленко пише про неефективність чинної Ради. Цей консультативно-дорадчий орган при президенті донедавна збирався рідко і непублічно, «для галочки», щоб Адміністрація президента могла вкотре відзвітувати міжнародним донорам про нібито бурхливу діяльність на захист свободи слова.
Голова НСЖУ розглядає журналістську спільноту як публічний майданчик, де чиновники, зокрема й з команди нового президента України, народні депутати та представники широкого кола організацій та міжнародної спільноти зможуть об’єднати свої зусилля для боротьби з системною безкарністю за злочини проти журналістів, а також вдосконалити інформаційне та інше законодавство, пов’язане з журналістською діяльністю.
Сергій Томіленко озвучив кілька основних тез:
- Політики повинні поважати свободу слова і самовираження. Люди, наділені владними повноваженнями, не мають вчиняти жодних дій, що незаконно обмежували б ці свободи. А подібні спроби мають підлягати публічному осуду.
- Політики не повинні перешкоджати журналістській роботі, чинити тиск на журналістів та ЗМІ.
- Неприпустимим є використання силових органів та регуляторів для переслідування журналістів.
- МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів.
- Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.
Нагадаємо, Рада з питань захисту свободи слова була створена в 2016 році президентом України Петром Порошенком. До складу Ради входять представники громадських об’єднань, які діють у медіасфері, ЗМІ, а також Нацполіції, Генпрокуратури, СБУ, Міністерства інформполітики та інших державних органів.
Раніше ми писали, що Сергія Томіленка обрали до виконавчої ради Європейської федерації журналістів.