До окупації «UA.Крим» називався ДТРК «Крим». Після подій 2014 року телеканал переїхав до Києва, але не припинив мовлення на півострові. Зараз редакція каналу налічує 30 осіб, більшість із яких – вихідці з Криму.
Трансляція здійснюється в основному українською і російською мовами, але є передачі, які перекладають і кримськотатарською – наприклад, 10-хвилинні новини о 20:40.
Зі слів Мусліма Умерова, зараз у Києві є тенденція до вивчення кримськотатарської мови не тільки татарами, а й українцями та представниками інших національностей.
«Можу сказати, що нас, кримських татар, не дуже добре знають, але те, що не цікавляться, – це не так, – каже Умеров. – Починають цікавитися, якщо відкриваєш сам себе, це як у спілкуванні з людьми».
Основним конкурентом «UA.Крим» є ТК «Міллет» (окупаційний телеканал у Криму). Головний козир «Міллета» – розважальні передачі, які «UA.Крим» поки не запустив.
Муслім Умеров упевнений, що створювати хороший контент для телеканалу можна тільки за достатнього фінансування, а Кабінет міністрів наполовину скоротив фінансування Суспільного мовлення взагалі.
«У колективі зараз не та заробітна плата, на яку розраховували люди, що працюють з нами, – каже Умеров. – І для виробництва мало. Щоб робити щось якісне, потрібно і отримувати щось якісне».