Прес-служба «Суспільного мовника» інформує щодо роботи європейських суспільних мовників.
«У кризовий період європейські суспільні мовники об’єдналися для оперативного та збалансованого висвітлення інформації щодо пандемії COVID-19. Точні й перевірені новини не дають ширитися паніці та дезінформації серед населення, збільшують обізнаність людей і зменшують ризик зараження.
Кроки, які здійснює “Суспільний мовник” в Україні, тотожні з тими, які запроваджують в інших країнах. Водночас Європейська мовна спілка сприяє робочій групі для обміну та перевірки інформації щодо коронавірусу.
Суспільні мовники за правдивою інформацією звертаються до авторитетних медичних джерел — ВООЗ, відповідних міністерств, урядових організацій та експертів галузі.
Наприкінці січня за ініціативи французького суспільного мовника France Télévision створили групу провідних суспільних мовників Європи, у яку увійшли BBC, RAI, RTBF, RTVE, ZDF/ARD та RTÉ. Нещодавно до робочої групи приєдналося Радіо Канада. Мета — обмін інформацією, яка пов’язана з коронавірусом.
За даними, які опублікували на сайті ЄМС, група має забезпечити надання точної та збалансованої інформації задля уникнення фейків. Мовники із цієї групи мають можливості для обміну інформацією, ексклюзивними новинами, перевіреними фактами та протоколами безпеки для команд.
У кризових ситуаціях аудиторія звертається до суспільних мовників, які є надійним джерелом інформації, зазначає заступниця директора з питань ЗМІ та голова новин EBU Ліз Корбін. Про це свідчить рекордна відвідуваність на аудіовізуальних платформах суспільних мовників.
Український суспільний мовник — «UA: Суспільне мовлення» — увів не тільки внутрішні заходи, що запобігають поширенню коронавірусу, а й дистанційно транслює богослужіння, аби віряни мали змогу залишатися вдома у зв’язку із запровадженням карантину, та запускає навчальний проєкт для школярів. Також на «Суспільному» збільшилася кількість культурних програм і стартував міжплатформовий марафон «На карантині».
Такі ж ініціативи запровадив суспільний мовник в Албанії RTSH, який транслює онлайн-уроки після закриття шкіл унаслідок коронавірусу.
Ірландський суспільний мовник RTÉ щодня показує богослужіння різних релігійних конфесій. Чеський мовник CT зі свого боку запустив новий канал для інформування найбільш вразливої під час надзвичайних ситуацій групи населення — людей похилого віку. Фінляндія інвестує у культурний фонд.
Австралійський суспільний мовник ABC, як і «UA: Суспільне мовлення»:
- тимчасово зупинив залучення аудиторії до прямих трансляцій або запису у студії;
- використовує допоміжні технології (наприклад Skype) для зменшення кількості відвідувачів телерадіокомпанії;
- скасував більшість зустрічей та заходів в офісах, публічні екскурсії будівлею;
- відклав концерти наживо;
- тимчасово зупинив внутрішні та міжнародні поїздки для працівників;
- підтримує дистанційний формат роботи».
Нагадаємо, раніше «Телекритика» повідомляла про те, як українські медіагрупи перебудували робочі процеси на час карантину.
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!