Влад Ряшин,
«СТБ народжувався на моїх очах»
СТБ народжувався на моїх очах, я пам’ятаю його перші кроки. Спочатку це був маленький канальчик, який не міг навіть близько конкурувати з лідерами того часу – «Інтером» і «1+1».
Серйозні зміни почалися на СТБ зі зміною складу акціонерів і з приходом нового генерального менеджера Володимира Бородянського та програмного директора Сергія Назарова. Вони чітко уявляли аудиторію каналу, сітка стала більш структурованою, а в результаті об’єднання СТБ, «Нового каналу» і ICTV в групу StarLightMedia структурування стало ще більш чітким.
У 2006–2008 роках почалася епоха «кризи лідерів». Спочатку «Інтер» втратив більшу частину аудиторії через експерименти над каналом нового акціонера, роком пізніше «звалилися» і «плюси» під час так званого «румунського правління». СТБ на чолі з Бородянським підтягнув жіночу аудиторію, яка пішла з цих каналів, зібравши і запропонувавши для неї той продукт, який вона хотіла дивитися.
Потім канал зумів зібрати у своєму ефірі кращі на той момент талант-шоу («Україна має талант» вперше вийшло на українські телеекрани в 2009 році, а «Х-фактор» – у 2010-му. – Прим. ред.) та за рахунок цього додатково виділився, ставши цікавим для молодшої аудиторії.
На мій погляд, недооціненим виявився серіальний жанр, який обов’язково повинен бути на універсальному каналі. Я знаю про плани Володимира запустити на каналі серіальні лінійки – зараз це буде непросто, але робити треба.
СТБ вже протягом одинадцяти років – наші партнери. І навіть коли я очолював «Інтер», ми були не стільки конкурентами, скільки партнерами.
В ювілей каналу я хотів би вшанувати пам’ять Сергія Назарова (заступник голови правління і програмний директор СТБ Сергій Назаров помер у квітні цього року. – Прим. ред.), який віддав каналу всього себе. Вітаю СТБ, акціонерів каналу, команду каналу, вітаю Володимира, без якого сьогодні медійний простір уявити собі неможливо.
Олена Фроляк,
«У «Вікнах» я зустріла свого чоловіка»
Для мене СТБ насамперед асоціюється з Миколою Княжицьким (голова редакційної ради телеканалу ТВі, в минулому керівник телеканалів Tonis, СТБ і УТ-1. – Прим. ред.). Тому що він все це починав, він разом з «Інтерньюз» спочатку створив «Вікна» на УТ-2. Саме з УТ-2 бере початок ідея Княжицького створити новий канал СТБ, саме ті «Вікна» вдало трансформувалися і зараз успішно на ньому виходять.
Микола – мій однокурсник, мій друг, він хрестив і мого сина Антона. Він запросив мене до Києва з Івано-Франківська, завдяки йому я стала ведучою, яку потім побачила вся Україна. У «Вікнах» я зустріла свого чоловіка Сергія Соловйова. У 1998 році під час роботи на СТБ у мене народилася дочка Наташа. Тому все найперше, яскраве і важливе в моїй професійній кар’єрі й особистому житті у мене починалося на СТБ.
Незважаючи на те що давно вже там не працюю, я вам чесно скажу: коли проїжджаю вулицю Шевцова, у мене щось в середині кевкає. СТБ – назавжди в душі рідний канал зі шлейфом найтепліших спогадів. Але найбільші мої подяки в цей день все-таки Миколі Княжицькому. У нього, до речі, сьогодні, 2 червня, день народження.
Єгор Бенкендорф,
«Їду в автобусі в Мексиці. Бачу – по вулиці йде Бородянський»
Лілія Ребрик,
«Я так була захоплена тим, як стати перед камерою, що не звертала уваги на те, що говорю»
Одного разу, коли я ще вела прогноз погоди (Лілія Ребрик свого часу вела «Погоду» на СТБ. – Прим. ред.), я зайшла після випуску в гримерку, і гримери запитали мене: «Ліля, а яка завтра буде погода в Києві?» І я зрозуміла, що так була захоплена тим, як краще стати перед камерою, як краще подати інформацію, що зовсім не звертала уваги на те, що говорю.
Так не має бути. Ведучому має бути цікаво те, про що він говорить. З того дня я завжди знала прогноз погоди на наступний день. Особливо часто мене запитували про це таксисти – мене вже почали впізнавати, а водії таксі завжди були одними з моїх найвдячніших глядачів.
Світлана Вольнова,
«Я навчилася абияк робити вправи для підвищення сексуальності і пішла їх показувати»
Коли я тільки почала займатися йогою, мене запросили як гостю програми «Все буде добре» показати йогу для жінок – для підвищення сексуальності. Вправи у мене були свої, але мені дали інші, які, на думку сценаристів, були більш правильними. Я вивчала все це три години, сяк-так навчилася їх робити і пішла показувати людям в ефірі.
В результаті у ведучої програми Наді Матвєєвої вони вийшли набагато краще, ніж у мене – у тієї людини, яка нібито їх завжди практикувала. Після цього я сказала: «Друзі, тепер я буду показувати все лише своє, тому що вийшло досить кумедно. Я постаралася все зробити, але воно все одно не вийшло так, як треба».
Потім я отримувала в «Фейсбуці» багато уїдливих коментарів на кшталт: «Ну так, видно, що Вольнова цю вправу взагалі не робила». Тому зараз я ніколи не показую вправи на СТБ! (Сміється.) З одного боку, вправи вони мені дали хороші, а з іншого – я була не в найкращій формі, адже бачила їх вперше. Висновок: те, що пишуть сценаристи, не завжди може спрацювати саме з тобою. Треба робити те, що ти дійсно вмієш.
А взагалі я багато спілкувалася з колективом каналу СТБ, він дуже чудовий. Обов’язково привітаю його з ювілеєм!
Олена Кот,
«У дитячому талант-шоу брав участь син моєї подруги»
Якось близька подруга запросила мене в гості, сказавши, що хоче показати щось цікаве. Пам’ятаю, я тоді ще трохи затримувалася, а вона весь час дзвонила і питала, де ж я і коли буду. Зайшовши в будинок, побачила таку картину: сім’я не відриваючись дивилася телевізор!
Як виявилося, того вечора на каналі СТБ транслювалося дитяче талант-шоу, участь в якому брав син моєї подруги. Зізнаюся, раніше, зважаючи на свою професію, я якось не звертала уваги на подібні програми. Як виявилося, даремно: такі добрі й веселі проекти допомагають відпочити і відволіктися.
Дуже правильно, що на нашому телебаченні є дитячі талант-шоу, де маленькі українці можуть показати свої видатні здібності, розвивати себе і стати відомими на всю Україну. Вітаю канал СТБ зі святом! Бажаю і надалі розвивати такі масштабні і грандіозні шоу.
І ми теж вітаємо телеканал СТБ з 20-річчям! Хороших ефірів вам, високих рейтингів, несподіваних шоу. Ви молодці!