Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики готується перереєструвати законопроект «Про аудіовізуальний медіасервіс» в листопаді. Над текстом документа працює робоча група в комітеті і Національній раді з питань телебачення і радіомовлення за участю провідних телегруп, радіохолдингів і представників громадськості, зокрема Центру демократії і верховенства права CEDEM. У грудні документ повинен пройти перше читання.
Про це в одній із закритих груп у Facebook повідомила Наталія Клітна, голова Асоціації правовласників і постачальників контенту. Наталя нарікає на те, що для розробки нової редакції документа не запросили представників провайдерів.
Засначимо, спочатку документ був зареєстрований нардепом Вікторією Сюмар (на той час – голова профільного для законопроекту Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики) 14 грудня 2017-го і не був розглянутий парламентом попереднього скликання. 13 березня 2019 року Вікторія Сюмар повідомила, що у травні перереєструє законопроект про аудіовізуальний медіасервіс у новій редакції з урахуванням зауважень учасників ринку, а в червні він буде прийнятий у першому читанні. Але документ не перереєстрували.
Неприйняттям законопроекту Україна порушила зобов’язання уряду щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом, згідно з якою країна повинна була до 1 вересня 2019-го вдосконалити законодавство про медіапослуги, прийнявши закон про аудіовізуальний медіасервіс. Через те, що законопроект не прийнятий, Україна не може стати повноправним учасником програми ЄС «Креативна Європа», спрямованої на підтримку проектів у сфері культури, діджиталу та створення кіносеріального контенту в копродукції з європейськими країнами.
Нагадаємо, у березні «Телекритика» пропонувала ознайомитися з останньою на сьогодні редакцією документа, над яким працював медіаюрист CEDEM Ігор Розкладай. Законопроект спрощує ліцензування для провайдерів, а також супутникових і кабельних телеканалів – ліцензування для них замінюється на реєстрацію. Документ розширює і повноваження Нацради, зокрема з регулювання телереклами, вводиться новий співорган регуляції. Прописується додаткове регулювання «Зеонбуду», його тарифів, прописана можливість введення тимчасової адміністрації в компанію. Вводиться також обов’язкова фінансова звітність для мовників та декларування абонентських баз для кабельних провайдерів.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» в Telegram та Facebook!