Новим членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка президент Петро Порошенко призначив керівника департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка. Про це йдеться в указі президента від 4 травня.
Володимир Горковенко до роботи в АП був журналістом новин телеканалу «Україна» (з лютого по червень 2014-го). Також був журналістом телеканалів «Інтер», ICTV і СТБ. Горковенко – уродженець Волині (м. Красноволя), йому 43 роки (нар. 24 листопада 1975 року), у 1998-му закінчив Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
У декларації Горковенка значиться квартира 85,5 кв. метрів у Києві, куплена в 2007-му; дружина Тетяна з 2011-го володіє житловим будинком 416,5 кв. метрів у Києві, а також із 2016-го – офісним приміщенням на 59 кв. метрів. Чиновник задекларував два автомобілі, дружина володіє трьома автівками; у сім’ї 5 земельних ділянок.
За минулий рік Горковенко задекларував 377 797 гривень зарплати, дружина отримала дохід від підприємницької діяльності на суму 46 650 гривень і 49 тисяч від відчуження рухомого майна. Готівкою Горковенко тримає 147 тисяч гривень, $11,5 тисячі; дружина – 220 тисяч гривень, $23,7 тисяч і 9,4 тисячі євро; син – 56 тисяч гривень. Горковенко позичив третім особам $38 тисяч.
Нагадаємо, 4 травня Петро Порошенко звільнив голову Нацради Юрія Артеменка. Перед цим Артеменко написав заяву про відставку, текст якої був опублікований на сайті Нацради. Зі слів Артеменка, причинами його звільнення є «втома і запрошення на іншу роботу». Термін повноважень Артеменка мав закінчитися 4 липня 2019 року.
За квотою президента в Нацраді призначені також Уляна Фещук, Валентин Коваль та Сергій Костинський, 5-річний термін повноважень яких закінчується в 2020–2021. Раніше в коментарі «Детектор медіа» вони повідомляли, що не планують залишати свої посади у зв’язку зі вступом на посаду нового президента.
Таким чином, Петро Порошенко своїм призначенням заблокував новообраному президентові Володимиру Зеленському можливість призначити своїх членів регулятора найближчим часом. Юридично президент може призначити членів Нацради після завершення 5-річного терміну повноважень попереднього складу, написання заяви про відставку за власним бажанням або після незатвердження річного звіту Нацради. Звіт за 2018-й був затверджений президентом у лютому 2019-го. Скасування указу про призначення членів Нацради новим президентом юридично може зробити нелегітимними всі ухвалені рішення членів відомства.
Обов’язки голови Нацради на час його відсутності виконує перший заступник голови – Ольга Герасим’юк, призначена за парламентською квотою. Голову регулятора обирають члени відомства більшістю голосів.
Фото: Facebook Володимира Горковенка