Концерн РРТ відстрочив вимкнення передавачів ефірного цифрового телебачення компанії «Зеонбуд» на невизначений термін. Такої угоди дійшли після зустрічі 14 березня, організованої Національною радою з питань телебачення і радіомовлення за участю голів Концерну РРТ, «Зеонбуду» та Держспецзв’язку.
Чиновники домовилися провести зустріч у стінах Держспецзв’язку разом із «Зеонбудом» і телегрупами щодо нових тарифів за тиждень – у четвер, 21 березня. Про це «Телекритиці» розповів член Нацради Олег Черниш: «Було досягнуто джентельменської угоди не відключати ефірну цифру 18 березня. Голова КРРТ погодився відстрочити відключення. Він запевняв, що подав коректні розрахунки «Зеонбуду» за новим тарифом – вони вміщують винятково обслуговування передавачів «Зеонбуду». Домовилися провести зустріч за участю телегруп у Держспецзв’язку 21 березня і до цього моменту не ухвалювати будь-яких рішень щодо відключення».
Нагадаємо, про те, що ефірне цифрове телебачення може бути відключене 18 березня, стало відомо 13 березня на Комітеті Верховної ради з питань свободи слова.
Голова Нацради Юрій Артеменко на засіданні Комітету описував проблему так: «Проблема в тому, що КРРТ втратило гроші і зараз, як сказав мені в розмові Леонід Євдоченко, керівник Служби держспецзв’язку, у них у травні немає коштів на зарплату. Вчора чи позавчора надійшли до мене два листи. Їх також отримав Євдоченко. В одному «Зеонбуд» каже: “Ми не можемо прорахувати частоти, тарифи, бо нам не дає РРТ розклад, з чого складається і так далі. Типу вони що захотіли, те й написали, РРТ, а ми хочемо знати обґрунтування”. І з іншого боку лист КРРТ: “Ми дали все, що вони хотіли, пішли вони до одного місця. Значить, ми з 18 березня припиняємо трансляцію”. Я, значить, терміново буду збирати сьогодні-завтра Євдоченка, ці дві організації, будемо шукати компроміс. Ми запропонували свій компроміс. Не хотів би зараз детально розповідати. Якщо ні, то тоді, звичайно, будемо звертатися і до вас, і до уряду».
Домовилися провести зустріч за участю телегруп у Держспецзв’язку 21 березня і до цього моменту не ухвалювати будь-яких рішень щодо вимкнення
Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, что, крім зарплат, КРРТ нічим платити за електроенергію. «”Зеонбуд” дійсно дуже серйозні гроші заборгував Концерну РРТ. Концерн РРТ, відповідно, не може сплачувати гроші за електроенергію. Його приватний надавач послуг електричного зв’язку просто‑напросто так само може вимикати. І ми ж чудово розуміємо, що, використовуючи корупційні впливи на ваших попередників, «Зеонбуд» фактично розбудовувався і як монополіст, і як структура, яка паразитує сьогодні на державному Концерні РРТ. Те, що є попередження, що з 18 березня може бути відімкнене цифрове телебачення, це не жарти, це виборчий період, це величезна відповідальність. Сьогодні, якщо, не дай боже, це відбудеться, умовно, з технічних причин, це точно буде сприйматися, і однозначно матиме величезний вплив і величезну політизацію, величезний вплив на виборчий процес», – повідомила нардеп.
Як повідомлялося раніше, конфлікт між КРРТ і «Зеонбудом» загострився наприкінці грудня 2018-го, коли КРРТ і «Зеонбуд» не підписали контракт на 2019-й і перейшли до переговорного процесу за участю чотирьох провідних телегруп. Екс-гендиректор КРРТ Петро Семерей запевняв «Телекритику», що на початку грудня він домовився з нардепом від «Оппоблоку» Юрієм Мороко, якого називають сірим кардиналом «Зеонбуду», про зростання оплати в 1,6 разу – з 10 до 15 млн гривень на місяць до 1 травня і до 18 млн гривень після 1 травня. Однак компанія відмовилася підписати контракт, попросивши знизити підвищення тарифів до коефіцієнта 1,4.
«Зеонбуд» анонсував, що цього року підвищить тарифи для мовників на 37%, пояснивши це подорожчанням послуг державного Концерну РРТ, який обслуговує передавачі «Зеонбуду». Вартість місяця мовлення в мережі «Зеонбуду» для телеканалів сьогодні становить 1,5 млн гривень. На час дії аналога була знижка в 50%. У телегрупі StarLightMedia з приводу конфлікту КРРТ і «Зеонбуду» публічно стали на бік провайдера. Суспільний мовник, не дочекавшись закінчення переговорів між КРРТ і «Зеонбудом», підписав у лютому угоду з останнім за новими цінами.
Фото: pexel