Грабіжницька політика, непартнерські відносини і суттєве зростання цін на газетний папір – це ключові фактори, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні, – вважають у НСЖУ. Багато газет через несвоєчасну доставку і постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.
Зі слів голови правління видавничого дому «Високий замок» Степана Курпіля, «тільки цього року пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що стало непомірним тягарем для друкованих видань, особливо, невеликих районних газет».
До речі, ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Однак відповіді на звернення в НСЖУ не отримали досі.
«Також на боці “Укрпошти” стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців, здається, ніхто не розуміє – ані держава, ані сама «Укрпошта». Уже зараз скорочуються наклади – деякі газети змушені зменшувати обсяги видань. Наприклад, навіть у «Високому замку» замість 32 сторінок кілька разів виходив випуск на 28 сторінках. Тому зараз для нас головна мета – донести до керівництва країни те, що нині друковані видання опинилися на межі виживання», – ділиться Степан Курпіль.
Головний редактор газети «Донбас» Олександр Бріж зазначив, що його видання теж стало жертвою грабіжницької політики «Укрпошти».
«Цього року наша газета припинила діяльність. Це сталося через «Укрпошту» передусім. Через несвоєчасну доставку тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників», – зазначив Олександр Бриж.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко додав, що НСЖУ солідарна з колегами-газетярами, а тому починає кампанію, спрямовану на захист видавців.
«Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські стосунки з “Укрпоштою”, ми змушені звернутися з листом до президента України, щоб держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректорові “Укрпошти” Ігорю Смілянському», – повідомляє голова Сергій Томіленко.
Також на засіданні секретаріату НСЖУ розглянули питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним фактором, який суттєво впливає на роботу друкованих ЗМІ.
«Необхідно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити існуючі потужності або створити нові можливості для виробництва українського паперу. Адже зараз ми змушені закуповувати його за кордоном, часто, до речі, – в Росії », – зазначає Степан Курпіль.
Фото: Ain.ua