У Китаї з’явився мобільний застосунок Zao, що дає змогу вставити своє обличчя у сцени сотень фільмів і телесеріалів. Достатньо лише однієї фотографії. Застосунок уже став вірусним. Про це
пише The Verge.
Застосунок випустили тільки в п’ятницю, але він уже сягнув вершини безкоштовних чартів у китайському iOS App Store. Але, як і у випадку з FaceApp до цього, творці Zao стикаються з негативною реакцією на можливу загрозу конфіденційності користувачів.
Користувач Twitter Allan Xia опублікував демонстрацію того, на що здатний застосунок, він показав 30-секундне відео, де його обличчя замінило обличчя Леонардо Ді Капріо у кількох його фільмах. Зі слів користувача, кліпи були створені менш ніж за вісім секунд лише з однієї фотографії, однак у Bloomberg зазначають, що застосунок може також створювати серію фотографій, для цього потрібно буде відкрити і закрити рот і очі – для отримання більш реалістичних результатів.
In case you haven't heard, #ZAO is a Chinese app which completely blew up since Friday. Best application of 'Deepfake'-style AI facial replacement I've ever seen.
Here's an example of me as DiCaprio (generated in under 8 secs from that one photo in the thumbnail) 🤯 pic.twitter.com/1RpnJJ3wgT
— Allan Xia (@AllanXia) September 1, 2019
Зі слів Allan Xia, застосунок пропонує обмежену кількість кліпів, у які можна інтегрувати своє обличчя. Розробник програми, ймовірно, навчив алгоритми кожного з цих кліпів, щоб легко вставити в них обличчя користувача. Застосунок не може накласти обличчя на будь-який відеокліп.
Технологія схожа на ту, яку нещодавно застосовували дослідники з лондонського Імперського коледжу: вона здатна перетворити фотографію на співаючий портрет. Різниця в тім, що Zao вставляє зображення користувача в існуюче відео, а не анімує фотографію безпосередньо. Проте, це демонструє, як швидко розвиваються технології: для того, що раніше потребувало сотень зображень для створення переконливого фальшивого відео, тепер достатньо одного зображення і з кращим результатом.
Водночас політика конфіденційності Zao викликала майже негативну реакцію з боку користувачів, які засипали його тисячами негативних відгуків у App Store. У застосунку Zao зазначений розробник Changsha Shenduronghe Network Technology, який є дочірньою компанією Momo китайської компанії, що володіє сервісом потокового мовлення і знайомств.
Політика конфіденційності містить пункт, у якому йдеться про те, що його розробник отримує безкоштовну, постійну ліцензію на весь призначений для користувача контент. Компанія була змушена швидко відреагувати на критику і тепер заявляє, що не використовуватиме фотографії або відео своїх користувачів без їх згоди для чого-небудь, крім поліпшення програми. Вона також обіцяє видаляти призначені для користувача дані зі своїх серверів під час видалення користувачами своїх даних з програми.
Уся ця історія нагадує нещодавнє божевілля із застосунком для “зістарення” обличчя FaceApp. Його розробник був змушений змінити політику конфіденційності й запропонувати користувачам можливість видалення своїх фотографій із серверів, якщо вони того побажають.
Водночас учасники протесту в Гонконзі намагаються максимально приховати свої обличчя через побоювання, що поліція використовує технологію розпізнавання облич для їх ідентифікації і арешту. Люди все більше усвідомлюють, наскільки важливі зображення їхніх облич, і стурбовані тим, що компанії не вживають належних заходів для їх захисту.
Журналісти зазначають, що кожного разу, коли послуга надається безкоштовно, компанія неминуче отримує прибуток з даних користувачів. Іноді це для кращого орієнтування реклами, іноді – для навчання їх ШІ для кращого розпізнавання облич. Користувачі часто просто не знають про це.
Нагадаємо, “Телекритика” писала про те, що Telegram дасть змогу приховувати телефони користувачів, щоб захистити учасників протестів у Гонконзі.
Фото: The Daily Dot