Стрічка «Будинок “Слово”» – спроба розібратися, що стало причиною масових репресій діячів культури України в 30-ті роки минулого століття, в результаті яких сотні представників української інтелігенції були розстріляні, ув’язнені або змушені залишити країну в пошуках кращого життя. Головна сюжетна лінія фільму присвячена трагічній долі українського письменника і політичного діяча Миколи Хвильового, який одним із перших зрозумів, що влада взяла курс на системне знищення культурних діячів, після чого вирішив накласти на себе руки. До речі, 13 травня виповнилося 85 років від дня смерті письменника.
Під час міжнародної прем’єри в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю документальна стрічка «Будинок “Слово”» зібрала масу позитивних відгуків кінокритиків.
«Зробити якісний аналіз політичної обстановки в СРСР тих років, а також розповісти про життя української інтелігенції та їхні долі – в Україні ще не брався ніхто», – прокоментував роботу Тараса Томенка голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.
Обсяг виконаної режисером роботи оцінили також у рамках національної кінопремії «Золота дзиґа», де стрічка отримала приз за найкращий документальний фільм.
«Золота дзиґа 2018»: вспоминаем и оцениваем основных номинантов
У фільмі представлені також історії з життя таких українських діячів, як Микола Куліш, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Михайло Яровий, Іван Багряний та багатьох інших.
Як повідомляють автори стрічки, багато кадрів документальної кінохроніки вдалося отримати з архівів СБУ, інститутів і університетів, раніше вони були недоступні до перегляду.
І все б добре, якби не час телевізійної прем’єри. У часовому слоті ТРК «Україна» «Будинок “Слово”» розташувався о 24:00.
Нагадаємо, фільм був створений компанією Fresh Production Group за підтримки Держкіно України. Дистриб’ютором в Україні стала компанія «Артхаус Трафік», а генеральним медіапартнером – ТРК «Україна».