На дослідження розвитку нашого Всесвіту в першу добу після Великого вибуху приблизно 13 770 000 000 років тому в проекті SPHEREx виділено $242 млн. Це без урахування вартості запуску ракети із зондом. Космічний телескоп буде виведений у космос у 2023 році.
Як повідомляє прес-служба NASA, вчені сподіваються, що орбітальна обсерваторія з інфрачервоною астрономією допоможе зрозуміти, як розвивався Всесвіт у першу добу після Великого вибуху, пише прес-служба NASА.
Адміністратор NASA Джим Брайденстайн заявив, що цей проект є важливою частиною наукової програми, яка вміщує місії різних розмірів. Орбітальна обсерваторія досліджуватиме Всесвіт як у оптичному, так і в ближньому інфрачервоному діапазоні, який, хоча й невидимий для людського ока, є потужним інструментом для відповіді на запитання про космос. Протягом місії вчені зберуть дані про більш як 300 мільйонів галактик, а також про більш ніж 100 мільйонах зірок Чумацького Шляху.
SPHEREx досліджуватиме сотні мільйонів галактик, розташованих у межах 10 млрд світлових років від нас на 96 довжинах хвиль у оптичному та ІФ-діапазонах. У Чумацькому Шляху шукатимуть воду та органічні молекули, необхідні для формування планети в так званих «зоряних колисках» з активним формуванням зірок.
Кожні шість місяців SPHEREx обстежуватиме все небо з використанням зонда. Місія створить карту всього неба в 96 різних колірних смугах, що набагато перевищує колірну роздільну здатність попередніх карт усього неба. Вона також визначить цілі для більш детального вивчення в майбутніх місіях, таких як James Webb Space Telescope і Wide Field Infrared Survey Telescope.
Нагадаємо, 2 грудня на каналі SyFy стартував серіал «Ті, що летять крізь ніч».
Фото: Caltech