За даними ЦВК, нардепи Іван Винник, Сергій Пашинський і Олег Барна програли вибори в одномандатних округах, а Тетяна Чорновіл та Ігор Лапін не пройшли до Верховної ради через низький результат партії «Європейська солідарність». Кожного з цих кандидатів медійна спільнота неодноразово критикувала, зазначають у Національній спілці журналістів України.
«Блокування сайтів без суду, гігантські штрафи і кримінальна відповідальність за журналістську діяльність, позови на розслідування і пряме цькування журналістів – це наші претензії до нардепів-“ворогів преси”, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Тільки громадський резонанс і опір журналістської спільноти завадили ухваленню драконівських законів, які ще рік тому наполегливо проштовхували у Верховній раді. Нинішні результати голосування свідчать, що виборці не підтримують політиків, які воюють із засобами масової інформації».
У НСЖУ нагадують, що народні депутати Іван Винник і Тетяна Чорновіл, члени парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, є авторами законопроекту №6688 щодо «протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», що передбачає блокування інформаційних ресурсів без рішення суду. Також ці нардепи працювали над проектом закону №9275 щодо «захисту інформаційного простору», який пропонує застосовувати санкції проти українських ЗМІ та вважати елементами тероризму надання терористичним організаціям «інформаційної підтримки». Правозахисники розкритикували цю ініціативу через нечітке визначення терміну «інформаційна підтримка», що дає владі можливості для зловживань у сфері медіарегулювання. На виборах до Верховної ради Іван Винник посів третє місце на окрузі в Херсонській області, а у Тетяни Чорновіл непрохідне 27-ме місце в списку партії «ЄС».
Голова Комітету з нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський, крім підтримки «драконівських» проектів колег, відомий тиском на редакцію журналу «Новое время» після статті про схеми у військово-промисловому комплексі. На виборах у окрузі в Житомирській області він посів третє місце.
Депутат від партії «Народний фронт» Ігор Лапін – автор законопроекту №10139, що передбачає запровадження кримінальної відповідальності для журналістів за наклеп. Йдеться про величезні штрафи та виправні роботи. На виборах Ігор Лапін не балотувався на своєму мажоритарному окрузі, а увійшов до партійного списку «ЄС» під непрохідним номером 49.
Лише п’яте місце на окрузі в Тернопільській області посів висуванець «Європейської солідарності» Олег Барна. Він відомий нецензурними висловлюваннями на адресу журналістів «1+1» у стінах Верховної ради і неодноразовими образами журналістів, які ставили йому незручні запитання.
Нагадаємо, учора «Телекритика» писала, що соціологи присоромили головного редактора «Лівого берега» Соню Кошкіну за оприлюднення даних екзит-полів.
Фото: president.gov.ua