Такі дані фіксує моніторинг «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який НСЖУ проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями. У серпні 2018 року було зафіксовано чотири прояви фізичної агресії щодо журналістів.
Серед нещодавно постраждалих – журналісти телеканалу ICTV, які знімали сюжет про незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. У лісі на них напала група чоловіків.
«Нам погрожували, блокували дорогу, підрізали машину, виривали камеру, розбили лобове скло автомобіля, на якому приїхали на місце події… На щастя, вдалося умовити нападників нас відпустити», – розповіла потерпіла журналістка Катерина Курбанова.
Телеэтика: как министр с журналом боролся, и что из этого вышло
НСЖУ закликає правоохоронні органи швидко й ефективно розслідувати такі напади, щоб насильство щодо журналістів не стало нормою.
«На тлі системної безкарності в суспільстві поширюється небезпечний прецедент поведінки – з кулаками кидатися на “незручних” журналістів. І що взагалі обурливо, і такого в Україні ніколи не було, – масово застосовується насильство проти журналісток!» – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.