У Лівані на місцевому телеканалі OTV в ранкових новинах журналісти, розповідаючи про масштабні антиурядові протести, сказали некоректний жарт щодо українських жінок. Після того, як посольство України в Лівані направило ноту протесту через інцидент, телеканал вибачився.
Ведучі ранкового шоу на ліванському OTV іронізували на адресу учасників мітингу. Вони заявили, що «кожен чоловік може залишити своїх дружин вдома» і не брати їх на мітинги, «тому що в акціях беруть участь українки». Жарт озвучив ведучий Абду Ель Хелу, ефір з ним вела колега Скарлет Хаддад.
Після того як сюжет вийшов в ефір, посольство України опублікувало ноту протесту і закликало керівництво каналу вибачитися, а також вжити заходів щодо ведучих. «Посольство України в Ліванській Республіці високо поважає демократичні стандарти і свободу висловлювання думок в ліванських засобах масової інформації. Ми високо цінуємо професійну роботу ліванських журналістів, в тому числі телеканалу OTV. Однак посольство України в Ліванській Республіці та українська спільнота в Лівані обурені коментарями ведучих на адресу українських жінок», – йдеться у заяві, підписаній послом України в Лівані Ігорем Осташем.
Дипломати назвали заяви ведучих «неприйнятними» і закликали керівництво каналу дати правову оцінку ситуації.
https://www.facebook.com/UkrEmbassyLeb/posts/2511824395716578
Наступного дня керівник телеканалу надіслав листа з вибаченнями в українське посольство. У ньому – виправдання, мовляв, ведучі не висловлювали власну позицію, а просто зачитали в ефірі жарт з соцмереж. На каналі ОТV повідомили, що з усією повагою і вдячністю ставляться до України та її народу, канал абсолютно відкидає будь-які образи її громадян.
https://www.facebook.com/UkrEmbassyLeb/posts/2511976299034721
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2984777108218260
Телеканал OTV симпатизує владі Лівану. Він з іронією висвітлює масштабні протести і всіляко висміює їх. Українська спільнота Лівану, як і багато представників інших національностей, приєдналася до масштабних акцій.
Відзначимо, антиурядові протести почалися в ліванській столиці, Бейруті, 17 жовтня. За короткий проміжок часу вони переросли у національний страйк. Причина протестів: податкове нововведення коаліційного уряду Саада Харірі. Влада вирішила ввести додаткове мито у розмірі 6 доларів на місяць на додаток WhatsApp. До цього, у вересні, уряд Лівану скоротив соцвиплати і пенсії держслужбовцям і військовим, щоб уникнути дефолту. Після того, як люди вийшли на протести, уряд відразу ж скасував податок на WhatsApp. Зараз в Бейруті закриті банки, університети, школи та великі мережеві магазини, а вулиці патрулюють військові.
На фото мечеть Аль-Амін в Бейруті, pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» в Telegram та Facebook!